Jutro konfrontacja Katarzyny W. i byłej partnerki Rutkowskiego

Polska

Dzień Dobry TVNLuiza Kobyłecka i Krzysztof Rutkowski byli parą, gdy były detektyw zajmował się "zaginięciem" małej Madzi

We wtorek w Prokuraturze Okręgowej w Gliwicach ma dojść do konfrontacji Katarzyny W. oraz Luizy Kobyłeckiej, byłej partnerki Krzysztofa Rutkowskiego. To już kolejne tego typu spotkanie będące elementem postępowania ws. domniemanego przekroczenia uprawnień przez Rutkowskiego w sprawie śmierci małej Madzi z Sosnowca. W piątek odbyła się konfrontacja matki dziewczynki i byłego detektywa.

Spotkanie zaplanowano na godzinę 12.00. Kobyłecka, poza konfrontacją, ma również złożyć wyjaśnienia w związku z rzekomym wymuszaniem przez Rutkowskiego na Katarzynie W. zeznań dotyczących jej córki.

Ponadto, jak informuje były detektyw, jego pracownicy przekażą śledczym materiały, które "w sposób jednoznaczny obalą fałszywe oskarżenia", kierowane przez matkę małej Madzi pod jego adresem. "Spotkanie bez większych emocji"

W piątek, także w prokuraturze w Gliwicach doszło do konfrontacji Katarzyny W. i samego Krzysztofa Rutkowskiego. Spotkanie trwało około godziny, śledczy nie ujawniają jednak jego szczegółów. Nieoficjalnie jednak wiadomo, że kobieta była spokojna, a spotkanie przebiegło bez większych emocji. Obydwie konfrontacje mają związek ze sprawą domniemanego przekroczenia uprawnień przez Rutkowskiego. Śledczy podejrzewają, że były detektyw i bezprawnie nakłaniał W., by w mediach wyznała całą prawdę o śmierci córki. Tą sprawą żyła cała Polska Zaginięcie małej Magdy zgłoszono 24 stycznia tego roku. Początkowo jej matka utrzymywała, że dziewczynkę porwano. Potem podała, że dziecko zginęło w wyniku nieszczęśliwego wypadku i wskazała miejsce ukrycia zwłok. Według biegłych, śmierć dziewczynki nastąpiła w sposób nagły i gwałtowny. Ich ustalenia stały się podstawą postawienia kobiecie zarzutu zabójstwa.

Autor: nsz / Źródło: TVN24, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Raporty: