Było zamówienie na 88 pizz, jedną z nich skosztował Biden. Właściciel lokalu: rozdzwoniły się telefony, to szaleństwo

Autor:
akw/tr
Źródło:
tvn24.pl

Pizzę dla amerykańskich żołnierzy stacjonujących w Rzeszowie dostarczają od jakiegoś czasu. Tym razem zamówienie dotyczyło 88 przysmaków włoskiej kuchni. Po kawałek tego zamówienia sięgnął w piątek Joe Biden. - Kiedy wróciłem do domu, zobaczyłem, jak podsuwają panu prezydentowi naszą pizzę. O mało nie spadłem z krzesła. Mówię: niemożliwe - relacjonuje nam współwłaściciel podrzeszowskiej pizzerii, której jedną z pozycji z menu spróbował amerykański prezydent.

Joe Biden przyleciał w piątek do Polski, na podrzeszowskie lotnisko Jasionka. Pierwotnie miał być przywitany na lotnisku przez Andrzeja Dudę, jednak polski prezydent dotarł na miejsce z opóźnieniem przez problemy techniczne samolotu, który musiał zawrócić i lądować awaryjnie w stolicy.

Amerykański przywódca najpierw spotkał się ze stacjonującymi na Podkarpaciu żołnierzami amerykańskiej 82. dywizji powietrznodesantowej. Wizyta przebiegała w swobodnej i wesołej atmosferze. Biden rozmawiał z żołnierzami i robił sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia. W pewnym momencie usiadł razem z nimi przy stole. Żołnierze poczęstowali go kawałkiem pizzy, na którą Biden się skusił.

Obrazki amerykańskiego prezydenta w nieformalnej sytuacji obiegły media społecznościowe. Pizzę, jak się okazało, wypieczono w Pizzerii Gusto w Głogowie Małopolskim, pod Rzeszowem, około sześć kilometrów od lotniska Jasionka. To nie był pierwszy raz, gdy otrzymała zamówienie dla amerykańskich żołnierzy stacjonujących w stolicy Podkarpacia.

Rozmawialiśmy ze współwłaścicielem restauracji, Damianem Drupką, który powiedział, że tym razem zamówienie dotyczyło 88 włoskich placków. - Dostarczyliśmy, oni podziękowali, a my szczęśliwi, że wszystko gra. Kiedy wróciłem do domu, zobaczyłem, jak podsuwają panu prezydentowi naszą pizzę. O mało nie spadłem z krzesła. Mówię: niemożliwe. Rozdzwoniły się telefony, to szaleństwo - opowiedział.

Drupka uściślił, że żołnierzom dostarczono dwa rodzaje pizzy, jedna z nich była z kiełbasą pepperoni i jalapeno. To właśnie na ten rodzaj pizzy skusił się Biden.

- Nigdy bym się nie spodziewał, że prezydent Stanów Zjednoczonych będzie jadł naszą pizzę - dodał.

Czytaj relację z wizyty prezydenta Joe Bidena w Polsce

Autor:akw/tr

Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości