Polska

Joanna Kopcińska rzecznikiem rządu

Polska

Aktualizacja:
Joanna Kopcińska zastąpi Rafała Bochenka
Joanna Kopcińska zastąpi Rafała Bochenka tvn24
wideo 2/21

Posłanka PiS Joanna Kopcińska będzie nowym rzecznikiem rządu - poinformował w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki. - To ogromne wyzwanie. Do nowego zadania podchodzę odpowiedzialnie - zapewniła.

Mateusz Morawiecki na poniedziałkowej konferencji prasowej poinformował między innymi o zmianie na stanowisku rzecznika rządu. Rafała Bochenka zastąpi Joanna Kopcińska.

ZOBACZ RELACJĘ

- Pani rzecznik jest posłem ziemi łódzkiej, jest również członkiem specjalnej komisji sejmowej ds. badania nieprawidłowości Amber Gold. Jest bardzo aktywnym działaczem społecznym i bardzo się cieszę, że pani minister będzie rzecznikiem rządu - mówił Morawiecki. Dodał, że formalnie zmiany wejdą w życie od wtorku. Kopcińska dziękowała premierowi za zaufanie. - To ogromne wyzwanie. Do nowego zadania podchodzę odpowiedzialnie, liczę na współpracę, pragnę korzystać z wiedzy, doświadczenia ministra Rafał Bochenka. Bardzo dziękuję za to, co pan robił i liczę, że będę mogła na co dzień korzystać z pańskiej wiedzy - oświadczyła Kopcińska. - Panie premierze melduję gotowość do pracy moją i pana ministra Bochenka. Centrum Informacyjne Rządu jest do pana i państwa dyspozycji. Będę bardzo ciężko pracowała, aby nasz kraj, nasza ojczyzna była dumna z tego, co robi rząd Prawa i Sprawiedliwości - dodała Kopcińska.

Morawiecki poinformował jednocześnie, że Bochenek pozostanie w KPRM jako minister. - Będzie również współpracował ze mną - dodał premier.

Kim jest nowa rzeczniczka?

Kopcińska do tej pory była wiceszefową sejmowej komisji zdrowia i zasiadała w sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold. W przeszłości (ur. 1967 r.) była przewodniczącą rady miejskiej w Łodzi, a od 2015 r. jest posłanką VIII kadencji Sejmu. Z zawodu jest lekarzem, pracowała jako nauczyciel akademicki. Od października 2016 r. szefowa łódzkich struktur PiS. Kopcińska początkowo była związana z Platformą Obywatelską, w 2011 roku objęła mandat w radzie miejskiej Łodzi. W sierpniu 2013 r. wraz z grupą innych radnych została wykluczona z PO. W tym samym miesiącu została przewodniczącą rady miejskiej. Ukończyła studia na Akademii Medycznej w Łodzi. Jako działaczka społeczna współtworzyła Akademię Zdrowia Seniora. W 2016 r. otrzymała Medal Pro Patria.

Morawiecki premierem

Przed tygodniem prezydent Andrzej Duda powołał rząd Mateusza Morawieckiego. Była premier Beata Szydło objęła w nim funkcję wicepremiera. Morawiecki pozostał ministrem rozwoju i finansów, nie zmienili się również wtedy inni ministrowie.

Morawiecki zapowiedział, że wraz z kierownictwem politycznym przygląda się pracy wszystkich ministrów, a na drugą część kadencji zostaną zaproponowane pewne zmiany w rządzie.

Autor: kb/kg / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości