"Lider PiS dotrze do wszystkich czterdziestu okręgów wyborczych"

Polska

Szef sztabu wyborczego PiS zaprezentował też hasło wyborcze partiitvn24
wideo 2/36

Szef sztabu wyborczego PiS Joachim Brudziński zapowiedział w poniedziałek aktywny udział prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego w kampanii wyborczej przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi. Zadeklarował, że Kaczyński "dotrze do wszystkich czterdziestu okręgów wyborczych". Oświadczył, że PiS rozpoczyna akcję zbierania podpisów pod listami kandydatów. - Chcemy zebrać je jak najszybciej i zarejestrować listy - dodał.

Szef sztabu wyborczego PiS Joachim Brudziński zapowiedział w poniedziałek, że podczas kampanii wyborczej kandydaci będą przekonywać Polaków, iż rządy PiS są dobre dla Polski. Zaprezentował hasło wyborcze partii - "Dobry czas dla Polski" - oraz promujący je billboard.

"Chcemy spotykać się z wyborcami w każdej gminie, a nawet w każdym sołectwie"

Brudziński zapewnił, że jego partia na pierwszym miejscu stawia "pokorę i ciężką pracę". Zapowiedział, że w trakcie trwającej kampanii wyborczej kandydaci PiS będą spotykać się z wyborcami także w małych miejscowościach. - Chcemy spotykać się z wyborcami w każdej gminie, a nawet w każdym sołectwie - oznajmił.

Poinformował, że PiS rozpoczyna akcję zbierania podpisów. - Chcemy zebrać je jak najszybciej i zarejestrować listy, tak, aby nasi kandydaci mogli rozpocząć formalnie kampanię - podkreślił.

Brudziński zapowiedział kampanijną aktywność prezesa Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego. - Lider PiS Jarosław Kaczyński dotrze do wszystkich czterdziestu okręgów wyborczych - zadeklarował Brudziński.

W wyborach parlamentarnych jest 41 okręgów wyborczych, Jarosław Kaczyński będzie "jedynką" listy PiS w Warszawie.

"Nie będzie zgody PiS na adopcję dzieci przez pary homoseksualne"

Brudziński podczas konferencji prasowej podkreślił, że Prawo i Sprawiedliwość nie zgodzi się na adopcję dzieci przez pary homoseksualne. - Nie będzie zgody PiS, aby terminy matka, ojciec zamienić zapisami "rodzic jeden", "rodzic dwa", aby zmieniać dokumenty w urzędzie stanu cywilnego - mówił.

- Tolerancja - tak, afirmacja - nie - oświadczył szef sztabu PiS.

- Wolność w Polsce nie jest w żaden sposób zagrożona. Prawa obywatelskie są zapewnione, a wywoływanie tych tematów jest jedynie paliwem dla tych, którzy z walki z PiS-em uczynili oręż - przekonywał Brudziński.

Autor: KB//rzw / Źródło: PAP

Raporty: