Był pijany i uciekał przed policją. Przesiadł się do auta, które prowadził jego nietrzeźwy kolega

Autor:
bp/
tam
Źródło:
KPP Nisko
Jeżowe w województwie podkarpackim
Jeżowe w województwie podkarpackimGoogle Earth
wideo 2/6
Google EarthJeżowe w województwie podkarpackim

Policjanci z Niska (Podkarpacie) chcieli zatrzymać do kontroli 24-latka. Mężczyzna jednak uciekł. Po chwili funkcjonariusze zauważyli go w aucie prowadzonym przez innego kierowcę. Okazało się, że obaj byli pijani.

Do policyjnego pościgu doszło w powiecie niżańskim (Podkarpacie) w ubiegłym tygodniu. Patrol wracający z interwencji w miejscowości Jeżowe natknął się na samochód, który wymusił przed radiowozem pierwszeństwo przejazdu, po czym przyspieszył i zaczął uciekać.

Przesiadka do pijanego kolegi

Policjanci ruszyli w pościg za kierowcą, który - pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych - nie zamierzał się zatrzymać. Jak relacjonują funkcjonariusze, podczas ucieczki mężczyzna jechał niebezpiecznie i popełnił szereg wykroczeń. Po chwili ścigany opel zniknął z oczu policjantów. Ci jednak zdążyli ustalić kto siedział za jego kierownicą.

Czytaj też: Pościg za nietrzeźwym kierowcą. Zatrzymał się, gdy uderzył w inne auto i radiowóz

- Funkcjonariusze rozpoznali uciekiniera siedzącego jako pasażer w innym samochodzie, który wyjeżdżał z jednej z posesji. Policjanci uniemożliwili mężczyznom dalszą jazdę, blokując radiowozem wyjazd z podwórka - przekazała nadkomisarz Anna Kowalik, oficer prasowa niżańskiej policji.

Okazało się, że 24-latek przesiadł się do samochodu swojego kolegi. Badanie trzeźwości wykazało, że uciekinier miał w organizmie ponad promil alkoholu. Jego znajomy - nieco mniej niż promil.

Teraz mężczyznom - za jazdę po pijanemu - grozi do dwóch lat więzienia. 24-latek odpowie dodatkowo za niezatrzymanie się do kontroli.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:bp/ tam

Źródło: KPP Nisko

Źródło zdjęcia głównego: KPP Nisko

Pozostałe wiadomości