TVN24 | Polska

Nocny rejs po Jeziorze Solińskim, zderzenie ze stromym brzegiem i akcja poszukiwawcza 

TVN24 | Polska

Autor:
bż/
tam
Źródło:
TVN24 Łódź
Sternikowi grozi odpowiedzialność karna
Sternikowi grozi odpowiedzialność karnaTVN24 Łódź
wideo 2/5
TVN24 ŁódźSternikowi grozi odpowiedzialność karna

Dwie godziny trwały poszukiwania sternika, który wypłynął na nocny rejs po Jeziorze Solińskim. Kierowana przez niego łódź wbiła się w stromy brzeg. Wcześniej uczestniczącym w poszukiwaniach policjantom udało się dotrzeć do 24-letniego pasażera łodzi.

W niedzielę, 2 stycznia policjanci pełniący służbę w Polańczyku (woj. podkarpackie) zostali zaalarmowani przez grupę turystów z województwa łódzkiego, że ich 24-letni kolega może potrzebować pomocy. 

- Grupa spędzała noworoczny czas w Bieszczadach. Oświadczyli, że ich 24-letni kolega zapoznał się z miejscowym żeglarzem, z którym wypłynął w rejs po Jeziorze Solińskim - opowiada aspirant sztabowy Katarzyna Fechner z powiatowej komendy policji w Lesku.

Z przekazanych informacji wynikało, że sternik łodzi miał nią uderzyć w stromy brzeg w rejonie miejscowości Myczków.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Na ratunek

Policjanci ruszyli na pomoc.

- Dzięki doskonałej znajomości terenu szybko zlokalizowali młodego pasażera łodzi. Aby odnaleźć sternika, potrzebne były dłuższe poszukiwania - relacjonuje policjantka.

Sternika jednak nigdzie nie było. Żeby do niego dotrzeć, na pomoc zostali wezwani policjanci z Leska.

- Po dwóch godzinach w lesie odnaleziono 51-letniego mieszkańca województwa lubelskiego, który przyznał się do sterowania łodzią żaglową wyposażoną w silnik elektryczny - mówi Fechner.

Konsekwencje

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości uczestników rejsu. Obydwaj mężczyźni byli pijani - badanie alkomatem wykazało u nich po ponad 2,4 promila alkoholu w organizmach.

- Sternikowi łodzi grozi teraz odpowiedzialność karna. Za sterowanie łodzią w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności nawet do dwóch lat oraz utrata uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi - informuje Fechner.

Do zdarzenia doszło 2 stycznia

Autor:bż/ tam

Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Łódź

Pozostałe wiadomości