TVN24 | Polska

Czterej mężczyźni i pies przy przewróconej żaglówce. Akcja ratunkowa na Jeziorze Solińskim

TVN24 | Polska

Autor:
wini/gp
Źródło:
TVN24 Kraków
Wiatr przewrócił żaglówkę
Wiatr przewrócił żaglówkęKPP Lesko
wideo 2/4
slideshow dla Ani

Czterech mężczyzn zdecydowało się na żeglugę po Jeziorze Solińskim, nie zważając na silny wiatr. Gdy znajdowali się na środku zbiornika, podmuch wywrócił ich żaglówkę. Na pomoc ruszyli policjanci i ratownicy WOPR.

Przewróconą żaglówkę zauważył policjant, który w sobotę pełnił służbę wspólne z funkcjonariuszem Państwowej Straży Rybackiej.

- Zauważył czterech mężczyzn i psa, dryfujących na wywróconej do góry dnem żaglówce – relacjonuje Katarzyna Fechner, oficer prasowy leskiej policji.

Czytaj też: Kajakarze wpadli do wody, akcja policjantów i ratowników. "Niefortunnie napłynęli na falę"

Akcja ratunkowa na Jeziorze SolińskimKPP Lesko

Akcja ratunkowa

Okazało się, że dwaj mieszkańcy Łańcuta w wieku 45 i 17 lat, 62-letni mieszkaniec Ustrzyk Dolnych i 17-latek z Rzeszowa zdecydowali się popływać po jeziorze. Zabrali ze sobą psa. - Nagły boczny podmuch wiatru w żagle wywrócił ich łódź, a mężczyźni wpadli do wody – tłumaczy rzeczniczka. Cała grupa czekała na ratunek, trzymając się przewróconej żaglówki.

Wiatr wywrócił żaglówkęKPP Lesko

Żeglarze i pies zostali zabrani na pokład policyjnej łodzi, a następnie trafili pod opiekę WOPR. Ratownicy odholowali też wywróconą łódź do bezpiecznej zatoki i pomogli w jej ustawieniu.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:wini/gp

Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: KPP Lesko

Pozostałe wiadomości