Polska

Jeździł po pijanemu, startuje z list PiS

Polska

 
TVN24Ryszard Kaczyński ma się z czego cieszyć

Do końca tygodnia PiS podejmie ostateczne decyzje w sprawie zawartości list wyborczych w całym kraju. Już dziś jednak wiadomo, że wystartuje m.in. Kaczyński. Ryszard Kaczyński, poseł poprzedniej kadencji skazany za jazdę po pijanemu.

Jak na razie ogłoszono "jedynki" w wielkich miastach, gdzie PiS postawił głównie na dotychczasowych ministrów rządu Jarosława Kaczyńskiego. Sam premier będzie startował z pierwszego miejsca w Warszawie. W Krakowie "jedynką" będzie minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro; drugie miejsce zajmie koordynator ds. służb specjalnych Zbigniew Wassermann.

Poznań

W Poznaniu pierwsze miejsce przypadnie wicepremier i minister finansów Zycie Gilowskiej.

Śląsk

Minister zdrowia Zbigniew Religa wystartuje w wyborach do Sejmu z listy PiS w okręgu gliwickim.

Kielce

Numerem jeden na liście PiS w Świętokrzyskiem będzie wicepremier Przemysław Gosiewski.

Podlasie

"Jedynką" na Podlasiu będzie najprawdopodobniej wicemarszałek Senatu Krzysztof Putra, który otrzymał propozycję kandydowania z pierwszego miejsca na liście, ale ostatecznej decyzji jeszcze nie podjął.

Gdynia

Listę PiS w okręgu gdyńsko-słupskim ma otwierać wiceszefowa klubu parlamentarnego PiS Jolanta Szczypińska. Wystartuje tu z list PiS także Ryszard Kaczyński, poseł skazany za jazdę po pijanemu. W 2006 r. Kaczyński rozbił w miejscowości Połczyno k. Pucka (Pomorskie) kupionego zaledwie przed tygodniem peugeota 1007.

Auto po wyjściu z zakrętu uderzyło w płot prywatnej posesji. Jej właściciel wezwał policję. Poseł wydmuchał w alkomat najpierw 1,69 promila alkoholu.

Kaczyński został usunięty z klubu PiS i został posłem niezależnym.

Lublin

W Lublinie listę kandydatów PiS do Sejmu otwierać ma przewodnicząca Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Elżbieta Kruk. We wtorek wieczorem poinformowała ona w "Kropce nad i" w TVN24, że rezygnuje z członkostwa w KRRiT.

Gdańsk

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości