Polska

Jest następca Grzegorka

Polska


Jacek Domejko, wieloletni dyrektor Szpitala Powiatowego "Latawiec" w Świdnicy, powiedział, że przyjął propozycję minister zdrowia Ewy Kopacz, by objąć stanowisko wiceszefa resortu. Domejko zastąpi Krzysztof Grzegorka, który został podał się do dymisji.

Grzegorek zrezygnował ze stanowiska, ponieważ jest zamieszany w aferę korupcyjną. Ujawnili to w poniedziałek dziennikarze TVN. (CZYTAJ WIĘCEJ)

Domejko nie wahał się go zastąpić. - Propozycję dostałem od minister Kopacz i ją przyjąłem. Pani minister zapowiedziała mi, że jeszcze dzisiaj wyśle wniosek do premiera - powiedział dyrektor świdnickiego szpitala. Przyznał, że nad decyzją nie zastanawiał się długo.

Domejko jest dyrektorem świdnickiego szpitala od dziewięciu lat.

Ministerstwo konsultuje

Informacji na razie nie potwierdziło ministerstwo. Rzecznik resortu zdrowia Jakub Gołąb powiedział we wtorek wieczorem, że trwają konsultacje i uzgodnienia dotyczące następców byłych wiceministrów Krzysztofa Grzegorka i Andrzeja Włodarczyka. Do czasu ustalenia konkretnych kandydatur, resort nie będzie komentował ani przebiegu uzgodnień, ani ewentualnych kandydatur na te stanowiska.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Pozostałe wiadomości