Polska

Jest list gończy za Misztalem

Polska

TVN24Piotr Misztal jest podejrzewany o oszustwa podatkowe

Krakowska prokuratura wydała list gończy za byłym posłem Samoobrony Piotrem Misztalem, który obecnie przebywa w USA. - Liczę się z tym, że zostanę aresztowany, mimo to wracam do Polski 21 stycznia - powiedział Misztal na antenie TVN24.

- Ze względu na skuteczność poszukiwań zarządziliśmy opublikowanie listu gończego za pomocą środków masowego przekazu - poinformował naczelnik wydziału zamiejscowego w Krakowie Biura ds. Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej Marek Woźniak. Oznacza to, że, jeżeli Misztal - przebywający w USA i posiadający amerykańskie obywatelstwo - wróci do kraju, zostanie aresztowany.

- Prokuratura krakowska chce się wybić, zaistnieć kosztem mojego nazwiska, bo jestem osobą medialną - wyjaśniał Misztal w rozmowie z TVN24.

Prokuratorzy chcą postawić Misztalowi zarzuty w związku ze śledztwem w sprawie wyłudzeń podatkowych na szkodę Skarbu Państwa w wysokości co najmniej 2 mln zł 218 tys. zł. Dotyczą kierowania działalnością zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się w latach 2003-2006 na terenie Krakowa, Łodzi i innych miejscowości m.in. handlem fałszywymi fakturami i wyłudzeniami podatkowymi.

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24