"Przewiózł na masce" mężczyznę, potrącił policjanta. 41-latek zatrzymany po pościgu

TVN24

policja dolnośląskaPolicja opublikowała nagranie z zatrzymania 41-latka

Najpierw "przewiózł na masce" mieszkańca Jaźwiny na Dolnym Śląsku, później w trakcie ucieczki potrącił funkcjonariusza policji. Po pościgu 41-letni kierowca fiata został zatrzymany. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Do sytuacji doszło w poniedziałek 2 września po południu. Policjanci dostali zgłoszenie o nietypowo zachowującym się mężczyźnie, który od dłuższego czasu siedział w samochodzie. Istniało podejrzenie, że może pić alkohol lub zażywać środki odurzające.

"Jeszcze przed przyjazdem policjantów kierowca fiata jeździł z dużą prędkością. Gdy zatrzymał się na chwilę, a jeden z mieszkańców Jaźwiny próbował ustalić przyczynę nietypowego zachowania, ruszył w jego kierunku" - relacjonuje w komunikacie dzierżoniowska policja.

Dodaje, że "przewiózł go na masce". Kiedy mężczyzna spadł, kierowca cofnął i ponownie unieruchomił pojazd.

Po przyjeździe na miejsce policjantów, mężczyzna zamknął się w samochodzie. Jak informuje policja, w pewnym momencie podjął próbę ucieczki i potrącił funkcjonariusza.

Policjanci ruszyli w pościg. 41-letni mężczyzna został zatrzymany. Noc spędził w areszcie.

Zarzuty

Następnego dnia usłyszał zarzuty narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, czynnej napaści na funkcjonariusza, nie zatrzymania się do kontroli i znieważenia policjantów. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Autor: js//plw / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: policja dolnośląska