Nastolatek "sięgnął po nóż i zaczął kolejno atakować domowników"

TVN24

Aktualizacja:
18-latek zaatakował nożem członków rodzinytvn24
wideo 2/3

W Jaworznie podczas awantury domowej 18-latek zaatakował nożem matkę, babcię i brata. Napastnik został zatrzymany przez policję, a poszkodowani trafili do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do awantury doszło w sobotę około godziny 17.30. Nastolatek zaatakował nożem 45-letnią matkę, 78-letnią babcię i 12-letniego brata. Został zatrzymany przez policję, poszkodowani trafili do szpitala.

- Z relacji świadków wynika, że mężczyzna z niewiadomych na razie powodów sięgnął po nóż i zaczął kolejno atakować domowników. Ojciec tego mężczyzny, słysząc całe zamieszanie, wybiegł szybko z innego pomieszczenia i razem z dziadkiem tego młodego człowieka obezwładnili - przekazał w niedzielę w rozmowie z TVN24 aspirant sztabowy Michał Nowak, rzecznik policji w Jaworznie.

Na miejsce została wezwana policja, która zatrzymała nastolatka. Został przewieziony do komendy w Jaworznie - relacjonował sobotnie wydarzenia.

Jak przekazał rzecznik policji, w momencie zatrzymania 18-latek miał w wydychanym powietrzu ponad promil alkoholu i był mocno pobudzony. Nastolatkowi pobrano krew, która zostanie przebadana na obecność w organizmie środków odurzających. Wszystkie okoliczności zajścia będą wyjaśniane w śledztwie pod nadzorem prokuratury.

Jak przekazał asp. sztab. Michał Nowak, poszkodowani "są w stanie dosyć dobrym". Dwie osoby zostały opatrzone i opuściły szpital już w sobotę, trzecia pozostała w nim na obserwację.

Jaworzno w województwie śląskimGoogle Maps

Autor: ads/adso / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24