Polska

Jasnowidz wskazał ciało ofiary białego szkwału

Polska

Szkwał pozbawił życia 12 osób
tvn 24Szkwał pozbawił życia 12 osób

Strażacy odnaleźli ciało ostatniej ofiary białego szkwału, który ponad miesiąc temu przeszedł nad Mazurami. Ciało leżało w miejscu niewidocznym z brzegu ani z wody - rodzinie wskazał je jasnowidz.

Poszukiwania 58-letniego mieszkańca Rudy Śląskiej prowadzone były bez przerwy od 21 sierpnia - poinformowała TVN24 Małgorzata Szmidt-Jeżewska, rzeczniczka olsztyńskiej straży pożarnej. - W niedzielę zgłosiła się rodzina ofiary, prosząc o sprawdzenie konkretnej lokalizacji. Okazało się, że tam rzeczywiście znajdowało się ciało. Miejsce to wskazał jasnowidz - powiedziała Szmidt-Jeżewska. Jak dodała, ciało było ukryte w gęstych trzcinach, w miejscu niewidocznym z brzegu ani z wody.

Gwałtowna burza, która przeszła nad mazurskimi jeziorami 21 sierpnia spowodowała wywrócenie ok. 40 jachtów i łodzi. W mediach pojawiły się później zastrzeżenia co do jakości prognoz meteorologicznych na ten dzień, jednak Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej kategorycznie odrzucił posądzenia o nieprawidłowości. Ciała 10 osób strażacy i ratownicy wyłowili z jezior w kolejnych dniach poszukiwań. 11. ofiara - 19-letnia dziewczyna, którą wydobyto z jeziora Niegocin w stanie ciężkim - zmarła w połowie września w szpitalu. Strażacy wciąż poszukiwali ostatniej 12. zaginionej ofiary.

Śledztwa w sprawie śmierci żeglarzy prowadzą prokuratury rejonowe - w Piszu, Giżycku i Mrągowie. Śledczy przesłuchują świadków, ustalają, czy na jachtach był odpowiedni sprzęt ratunkowy oraz czy sternicy mieli niezbędne uprawnienia.

Źródło zdjęcia głównego: tvn 24

Pozostałe wiadomości