Jarosław Kawecki nie żyje. Był jednym z głosów Radia Kierowców

Autor:
akr\mtom
Źródło:
Polskie Radio 24, Press.pl

Zmarł dziennikarz Jarosław Kawecki. Przez trzy dekady pracował w Polskim Radiu i przez wiele lat był związany z Radiem Kierowców. Dwa lata temu przeszedł na emeryturę. "Potrafił skłonić do zastanowienia, potrafił sprowokować kierowców i pasażerów do tego, żeby wzajemnie siebie zauważali" - wspominał zmarłego dyrektor Programu 1. Polskiego Radia Marcin Kusy. Kawecki miał 67 lat.

O śmierci dziennikarza poinformowało we wtorek wieczorem Polskie Radio 24. "Informacje Radia Kierowców, które prezentował na antenie, to były małe dzieła sztuki, nierzadko małe felietoniki. Nie tylko suche informacje" - powiedział dyrektor Programu 1. Polskiego Radia Marcin Kusy, zacytowany na stronie PR 24. Ocenił też, że Kawecki "potrafił skłonić do zastanowienia, potrafił sprowokować kierowców i pasażerów do tego, żeby wzajemnie siebie zauważali" oraz "umiał sprowokować słuchaczy do gorących dyskusji, które trwały czasem cały jego dyżur".

Jak przypomniano, "w 2019 roku Jarosław Kawecki został nagrodzony Złotym Mikrofonem Polskiego Radia za mistrzowskie posługiwanie się krótką formą radiową oraz swadę i lekkość przy podejmowaniu trudnych tematów".

Portal Press.pl napisał, że dziennikarz zaczynał swoją karierę w 1976 roku, występując w radiu studenckim. Początkowo do Polskiego Radia trafił na praktykę, a później, w 1980 roku, podjął tam pracę. Dwa lata temu przeszedł na emeryturę. Kawecki zmarł w wieku 67 lat.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:akr\mtom

Źródło: Polskie Radio 24, Press.pl

Pozostałe wiadomości