Prezes PiS: Mamy mały kryzys w Unii Europejskiej. Trzeba było porozmawiać z wysłannikami

[object Object]
Jarosław Kaczyński miał spotkać się z wysokim wysłannikiem CDU
wideo 2/35

Prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się w niedzielę z wysoko postawionym wysłannikiem niemieckiej partii CDU, tematem rozmów była obsada unijnych stanowisk - wynika z informacji Polskiej Agencji Prasowej uzyskanych w PiS. - Mamy, miejmy nadzieję, mały kryzys w Unii Europejskiej, trzeba było porozmawiać z jakimiś tam wysłannikami - tłumaczył sam Kaczyński.

O spotkaniu wspomniał sam prezes PiS podczas pikniku rodzinnego w gminie Gózd.

- Przepraszam, bo się spóźniłem, a tego nie wolno robić. Ale mamy, miejmy nadzieję, mały kryzys w Unii Europejskiej i trzeba było porozmawiać z jakimiś tam wysłannikami i dlatego nie mogłem być tutaj na czas - mówił Kaczyński do uczestników pikniku.

PAP: rozmowa dotyczyła umów koalicyjnych w ramach Unii Europejskiej

Jak wynika z informacji Polskiej Agencji Prasowej wczesnym popołudniem lider PiS spotkał się w Warszawie z wysłannikiem niemieckiego CDU.

Rozmowa - jak poinformowało źródło PAP - dotyczyło umów koalicyjnych w ramach Unii Europejskiej, chodzi o wzajemne popieranie kandydatów na najważniejsze stanowiska w Brukseli. Spotkanie było konsekwencją odrzucenia kandydatury byłej premier, europoseł Beaty Szydło na stanowisko szefowej unijnej komisji ds. zatrudnienia.

W tym tygodniu w Brukseli ma się odbyć głosowanie nad kandydaturą niemieckiej szefowej MON Ursuli von der Leyen na stanowisko szefowej Komisji Europejskiej.

ZOBACZ RAPORT tvn24.pl: NOWE ROZDANIE W UNII EUROPEJSKIEJ>

Prawo i Sprawiedliwość rozważa ponowne wystawienie kandydatury Beaty Szydło na stanowisko szefowej komisji ds. zatrudnienia.

Autor: mjz//kg / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: PAP/Piotr Polak

Pozostałe wiadomości