Polska

Jarosław Kaczyński rusza w Polskę. Skoncentruje się na wsiach i małych miastach

Polska

PAP / EPAJarosław Kaczyński planuje częściej spotykać się z mieszkańcami wsi

Od połowy marca prezes PiS Jarosław Kaczyński rusza z objazdem po Polsce. W odróżnieniu od ubiegłorocznych podróży lider Prawa i Sprawiedliwości będzie częściej spotykał się z mieszkańcami wsi i małych miast - zapowiadają politycy ugrupowania.

Cykl spotkań Jarosława Kaczyńskiego z mieszkańcami rozpocznie się po sejmowym głosowaniu nad wnioskiem PiS o konstruktywne wotum nieufności dla rządu PO-PSL, z kandydaturą prof. Piotra Glińskiego na premiera - poinformował szef komitetu wykonawczego partii Joachim Brudziński. Sejm ma zająć się wnioskiem na posiedzeniu 6-8 marca.

To akcja podobna do tych z zeszłych lat. W jej ramach, głównie w weekendy, politycy PiS i prezes Jarosław Kaczyński odbywali po kilkaset spotkań we wszystkich województwach w ciągu kilku miesięcy. Różnica będzie jedna - w tym roku priorytetem mają być małe miejscowości.

Jarosław Kaczyński "nie opuści polskiej wsi"

- Nie opuścimy polskiej wsi. Będzie to odzwierciedlone w trasie podróży prezesa po Polsce. Na pewno w najbliższych miesiącach Jarosław Kaczyński będzie częściej w mniejszych ośrodkach, typowo rolniczych, niż w miejskich ośrodkach, chociaż tam też będziemy - zapowiedział Brudziński.

Kaczyński i politycy PiS będą mówili o ciężkiej sytuacji na wsi. Będą m.in. krytykować wynegocjowany przez rząd budżet UE na lata 2014-20. Ich zdaniem o 7 mld euro zmniejszono, w porównaniu do poprzednich lat środki dla naszego kraju w ramach Wspólnej Polityki Rolnej.

Polska uzyskała w ramach budżetu UE na lata 2014-20 - 105,8 mld euro, w tym na politykę spójności 72,9 mld euro, a na wspólną politykę rolną 28,5 mld euro.

Politycy PiS chcą też zwrócić uwagę na niekontrolowany - ich zdaniem - proceder sprzedaży polskiej ziemi obcokrajowcom. W ostatnich miesiącach Jarosław Kaczyński mniej podróżował po Polsce ponieważ opiekował się chorą matką.

W najbliższym czasie także premier i lider PO Donald Tusk planuje spotkania w terenie. Zapowiedział szerokie konsultacje społeczne ws. wykorzystania pieniędzy, które Polska dostanie z unijnego budżetu na lata 2014-2020. - Zamierzam się w nie osobiście zaangażować. W najbliższych miesiącach ruszam w Polskę - mówił premier na początku lutego.

Autor: abs//bgr/k / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: PAP / EPA

Pozostałe wiadomości