TVN24 | Polska

Gowin wyszedł ze szpitala. "Dbajmy o siebie i innych"

TVN24 | Polska

Autor:
ads/kab
Źródło:
PAP, tvn24.pl
Gowin ze szpitala: każdego dnia jestem świadkiem ludzkich dramatów
Gowin ze szpitala: każdego dnia jestem świadkiem ludzkich dramatów"Fakty" TVN
wideo 2/21
"Fakty" TVNGowin ze szpitala: każdego dnia jestem świadkiem ludzkich dramatów

Wicepremier Jarosław Gowin wyszedł ze szpitala, gdzie chory na COVID-19 leżał blisko dwa tygodnie. "Statystyki są nieubłagane. Dbajmy, proszę, wszyscy o siebie i innych - zaapelował.

Wicepremier i minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin 14 marca poinformował o tym, że jest zakażony koronawirusem SARS-CoV-2. Dwa dni później rzeczniczka kierowanego przez niego resortu Katarzyna Zawada poinformowała, że Gowin jest hospitalizowany.

W sobotę 27 marca wicepremier poinformował, że opuścił szpital. "Wielkie podziękowania dla WSPANIAŁEGO personelu medycznego. Dbajmy, proszę, wszyscy o siebie i innych. Statystyki są nieubłagane" - napisał na Twitterze.

Gowin: COVID-19 to podstępna choroba

W piątek, kiedy przebywał jeszcze w szpitalu, Gowin rozmawiał z reporterką "Faktów" TVN. Mówił, że COVID-19 to "bardzo podstępna choroba" i "tutaj nie ma mocnych". - Tutaj w szpitalu jestem każdego dnia świadkiem ludzkich dramatów - powiedział minister.

Dodał, że medycy "potrzebują naszej odpowiedzialności". - Tam, gdzie kontakty międzyludzkie nie są niezbędne, to w imieniu tych wspaniałych lekarzy, pielęgniarek, ratowników apeluję, by maksymalnie przestrzegać reżimu sanitarnego - apelował.

Autor:ads/kab

Źródło: PAP, tvn24.pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości