TVN24 | Polska

Wiceminister Janusz Kowalski zakażony koronawirusem. "Choroba nie wybiera"

TVN24 | Polska

Autor:
momo,
kab
Źródło:
tvn24.pl
11.10: 4178 nowych przypadków zakażenia, 32 osoby nie żyją
11.10: 4178 nowych przypadków zakażenia, 32 osoby nie żyjąTVN24
wideo 2/21
TVN2411.10: 4178 nowych przypadków zakażenia, 32 osoby nie żyją

Właśnie otrzymałem dodatni wynik testu na koronawirusa - poinformował w niedzielę wieczorem wiceminister aktywów państwowych i poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski. Do wszystkich, którzy mogli mieć z nim kontakt, zaapelował o pozostanie w domach.

"Właśnie otrzymałem dodatni wynik testu na koronawirusa. Wszystkich, z którymi miałem kontakt, proszę o pozostanie w domach, zachowanie ostrożności i działanie zgodnie z procedurami. Choroba nie wybiera" - napisał na Twitterze w niedzielę po godzinie 19 wiceminister Janusz Kowalski.

Politycy z koronawirusem

To kolejny w ostatnim czasie polski polityk, u którego potwierdzono zakażenie. W piątek o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa poinformował poseł Lewicy Krzysztof Śmiszek. "Drodzy, Drogie! Wirus nie wybiera. A i licho nie śpi. Dziś kolejna ogromna liczba zakażeń, w tym, niestety, jedno moje. Czuję się dobrze, trochę jak lekkie przeziębienie. Stosuję się do procedur. Dbajcie o siebie i nie wierzcie koronasceptykom! P.S. Robert zdrowy, odizolowany" - zapewnił.

W ubiegłym tygodniu związku z informacją o dodatnim wyniku testu na koronawirusa u Przemysława Czarnka, który ma zostać nowym ministrem edukacji i nauki, tylko cześć nowych ministrów została zaprzysiężona.

W tej sytuacji premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy o wyznaczenie innego terminu dokonania zmian w Radzie Ministrów, a powiatowy inspektor sanitarny przeprowadził postępowanie epidemiologiczne, które miało na celu wskazanie osób narażonych na zakażenie i wyznaczył osoby do ewentualnej kwarantanny i badań.

W wyniku tego postępowania na kwarantannę zostali skierowani: wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin, szef kancelarii premiera Michał Dworczyk, odchodzący szef MEN Dariusz Piontkowski oraz wiceminister klimatu Jacek Ozdoba.

Janusz Kowalski ma koronawirusaPAP

Koronawirus w Polsce

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę o 4178 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Resort przekazał też informację o śmierci 32 osób, u których stwierdzono SARS-CoV-2. Łącznie w Polsce infekcję koronawirusem potwierdzono u 125 816 osób, spośród których 3004 zmarły.

Najwięcej nowych zakażeń spośród wszystkich niedzielnych przypadków zakażenia koronawirusem odnotowano w województwie małopolskim - jest ich 685.

Autor:momo, kab

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: PAP

Pozostałe wiadomości