TVN24 | Polska

Janusz Korwin-Mikke ukarany naganą za wpisy na temat masakry w Buczy

TVN24 | Polska

Autor:
asty/kab
Źródło:
PAP
Zniszczenia w Buczy
Zniszczenia w BuczyTVN24
wideo 2/21
TVN24Zniszczenia w Buczy

Posłanka Lewicy Monika Falej poinformowała w środę, że sejmowa komisja etyki ukarała naganą posła Janusza Korwin-Mikkego z Konfederacji za wpisy, w których podważał dokonanie przez rosyjskich żołnierzy masakry w ukraińskiej Buczy.

Sejmowa komisja etyki ukarała w środę naganą posła Janusza Korwin-Mikkego (Konfederacja) za wpisy, w których podważał dokonanie przez rosyjskich żołnierzy masakry w ukraińskiej Buczy - poinformowała zasiadająca w komisji posłanka Monika Falej (Lewica).

Wniosek o ukaranie Korwin-Mikkego złożył na początku kwietnia Dariusz Joński z Koalicji Obywatelskiej. Chodziło o serię twitterowych postów Korwin-Mikkego z 3 kwietnia, w których poseł podważał zbrodnie Rosjan.

Janusz Korwin-Mikke ukarany naganą

Dariusz Joński po środowej decyzji komisji etyki mówł, że słowa Korwin-Mikkego godzą w dobre imię Sejmu. Nagana to najwyższa kara, jaką może nałożyć komisja.

"Na mój wniosek Korwin-Mikke ukarany naganą za sugerowanie opinii publicznej, że za masakrę mieszkańców Buczy mogli być odpowiedzialni obywatele Ukrainy, a nie rosyjscy żołnierze. Słowa godzą w dobre imię Sejmu, który mógłby być odbierany jako miejsce akceptujące tego typu wypowiedzi" - napisał na Twitterze poseł Koalicji Obywatelskiej.

Bucza. Zaatakowane przez Rosjan auto cywilów. Na nim napis "Dzieci"Mateusz Lachowski
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości