Posłanka komisji etyki: Korwin-Mikke ukarany naganą za wpisy w internecie

Autor:
mjz//now
Źródło:
PAP
Janusz Korwin-Mikke do Mariusza Kamińskiego: jestem pana działaniem głęboko rozczarowany
Janusz Korwin-Mikke do Mariusza Kamińskiego: jestem pana działaniem głęboko rozczarowany
TVN24
TVN24Janusz Korwin-Mikke do Mariusza Kamińskiego: jestem pana działaniem głęboko rozczarowany (wideo z 13.02.2020 roku)

Poseł Konfederacji Janusz Korwin-Mikke został ukarany naganą przez sejmową komisję etyki za dwa wpisy na Twitterze – poinformowała posłanka komisji Monika Falej (Lewica). W jednym z internetowych wpisów, którymi zajmowała się komisja, polityk Konfederacji pisał o "obowiązku domagania się kamieniowania homosiów".

Janusz Korwin-Mikke (Konfederacja) został ukarany za wpis na Twitterze z sierpnia ubiegłego roku, będący komentarzem do występu jego asystenta w jednym z programów telewizyjnych – przekazała posłanka Falej. W internetowej dyskusji, jaka się wówczas wywiązała, padały słowa, że lewica chce przekonać do nowych norm i do akceptacji homoseksualizmu, ponieważ chce "zniszczyć chrześcijaństwo".

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

"Po co mieszać do tego chrześcijaństwo?"

W zamieszczonym na Twitterze komentarzu Korwin-Mikke napisał: "Po co mieszać do tego chrześcijaństwo? Olbrzymia większość ludzi, nawet osobistych wrogów Pana Boga, uważa to za coś obrzydliwego - i tyle. U siebie w domu każdy może robić co chce. Natomiast chrześcijanie (i żydzi, islamiści!) mają obowiązek domagać się kamienowania homosiów".

O ukaranie Korwin-Mikkego za te słowa wniosły posłanki Koalicji Obywatelskiej Monika Rosa i Urszula Zielińska oraz Stowarzyszenia przeciw Antysemityzmowi i Ksenofobii Otwarta Rzeczpospolita.

Korwin-Mikke: jeśli nie krzyczy, to widać tego chce

Drugi wpis, za który według informacji przekazanej przez posłankę Falej ukarano Korwin-Mikkego, został zamieszczony w internecie we wrześniu ubiegłego roku. Polityk Konfederacji skomentował w toku dyskusji na Twitterze wyrok sądu w sprawie wykorzystania seksualnego 14-latki przez 26-letniego kuzyna, który opisała "Gazeta Wrocławska". Gazeta podała, że sąd uznał, iż gwałtu nie było, ponieważ dziewczyna nie krzyczała. Sąd - jak napisała gazeta - nie miał wątpliwości, że samo zdarzenie miało miejsce i że - biorąc pod uwagę wiek dziewczyny - był to akt pedofilii.

Dziennikarz Andrzej Gajcy po wyroku sądu w tej sprawie napisał na Twitterze: "To co robią sądy woła o pomstę do Nieba. Sędzia, który uznał za argument, że gwałcona dziewczyna nie krzyczała, jako powód do obniżenia kary natychmiast powinien mieć wszczęte postępowanie dyscyplinarne i stracić możliwość orzekania. Państwo musi stać po stronie ofiar".

Korwin-Mikke skomentował: "P. Gajcy zwariował. To kryterium działa od 6000 lat!! Jeśli nie krzyczy, to widać tego chce. Jak bez tego odróżnić ofiarę - od dziewczyny, która owszem, chętnie.... ale potem oskarża o gwałt, bo boi się taty?".

Ukarania Korwin-Mikkego za te słowa domagało się Stowarzyszenie Otwarte Ramiona.

Autor:mjz//now

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości