Polska

Zobaczył busa pełnego ludzi i wszczął alarm. Turystów wzięli za imigrantów

Polska

tvn24Policjanci sprawdzili wskazany autobus

Mieszkaniec Janowic Wielkich (woj. dolnośląskie) zawiadomił policję, że prywatnym busem podróżują nielegalni imigranci. Na miejsce została wysłana policja. Okazało się, że pojazdem podróżują turyści z Malty.

Jeden z mieszkańców Janowic Wielkich w środę rano zgłosił na policję, że w zauważył w Kotlinie Jeleniogórskiej podejrzaną grupę obcokrajowców, którzy podróżowali autobusem. Jego zdaniem mieli to być nielegalni imigranci.

- Autobus został sprawdzony przez policję w Jeleniej Górze po otrzymaniu zgłoszenia od mieszkańca Janowic Wielkich. Na miejsce zostały wysłane dwa patrole. Okazało się, że wskazanym busem podróżowało 12 turystów z Malty. Kierowcą pojazdu był pracownik jednej z lokalnych firm przewozowych - poinformowała w rozmowie z portalem tvn24.pl podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik policji w Jeleniej Górze.

Turyści z Malty przybyli do Polski przed kilkoma dniami. Wylądowali we Wrocławiu, po czym wynajęli busa, aby zwiedzić Kotlinę Jeleniogórską. Po sprawdzeniu dokumentów mogli ruszyć w dalszą podróż.

Autor: kło/ja / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Raporty: