Polska

Jankowski: Mogę wypić z Tuskiem bruderszaft

Polska

TVN24Prałat Jankowski znów posądzony o współpracę z SB

To był zły rok dla tego kraju. Szczególnie jego końcówka. To, co się dzieje w polityce, jest nie do przyjęcia. Premier Tusk zamiast realizować obietnice, martwi się tylko o swoje. Ale dla dobra Polski mogę z nim wypić bruderszaft - mówi w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" prałat Henryk Jankowski.

- Obawiam się, żeby to nie był niewypał (przejęcie władzy przez PO – red.). Szkoda Polski. Mogę się tylko modlić o trochę rozumu dla nich – stwierdza ks. Jankowski.

Według niego rząd Jarosława Kaczyńskiego zapłacił wysoką cenę, by pchnąć kraj do przodu. - Nie można tego niszczyć, nawet jeśli się nie zgadzamy – zastrzega prałat.

Porządzi pół roku Samemu Donaldowi Tuskowi nie chce nic radzić. - Mogę mu tylko powiedzieć, że i tak będzie rządził tylko pół roku – stwierdza. Jednak - jak podkreśla ks. Jankowski - żeby była zgoda między Polakami, jest gotów się poświęcić i wypić brudzia z premierem Tuskiem.

Obawiam się, żeby to nie był niewypał (przejęcie władzy przez PO – red.). Szkoda Polski. Mogę się tylko modlić o trochę rozumu dla nich hj

Zwierza się, że był "mocno zawiedziony, że PiS nie wygrało". - Zamiast tępić biznesmenów – ludzi, którzy ciężką pracą coś osiągnęli, powinno się skupić na tym, co zrobić, aby liczbę bogatych w Polsce zwiększyć z 7 proc. do 70! Trzeba bowiem rozliczyć przeszłość, ale nie zaniedbywać przyszłości – ocenia.

PiS nie może robić chałtury

PiS powinno się rozwijać, a nie upodabniać do PO. Nie robić chałtury. Otworzyć się na inteligencję i młodzież, nie zapominając o tych, którzy wynieśli ich do władzy. Muszą się stać partią narodową obejmującą swoją ofertą cały naród hj2

Na pytanie o kontrowersyjny pomysł wódki swojego imienia, odpowiada: - Myślę, że należy zapomnieć o wódce. To jednak zbyt kontrowersyjne, nawet jak na mnie. Powiedziałem już parę zdań na ten temat Mariuszowi Olchowikowi (prezesowi instytutu). Nowy rok będzie należał do miodów. Mam nadzieję, że będą smakować - zaznacza prałat.

mac

Źródło: Rzeczpospolita

Źródło zdjęcia głównego: TVN24