Fundacja Świętego Józefa KEP: w debacie o Janie Pawle II nie możemy stracić z oczu osób skrzywdzonych

Autor:
ft//now
Źródło:
PAP
Przyjaciółka Jana Pawła II, Anna Karoń-Ostrowska: jest to wstrząsające, potwornie bolesne, w jakiś sposób rozwścieczające
Przyjaciółka Jana Pawła II, Anna Karoń-Ostrowska: jest to wstrząsające, potwornie bolesne, w jakiś sposób rozwścieczająceTVN24
wideo 2/13
TVN24Przyjaciółka Jana Pawła II, Anna Karoń-Ostrowska: jest to wstrząsające, potwornie bolesne, w jakiś sposób rozwścieczające

Fundacja Świętego Józefa Konferencji Episkopatu Polski zaapelowała, by w debacie publicznej o papieżu Janie Pawle II nie stracić z oczu osób skrzywdzonych. Zwróciła uwagę, że każde nierozważne wypowiedzi mogą zranić tych ludzi powtórnie. "Pokrzywdzeni noszą w sobie bolesne rany wykorzystania seksualnego, które w tym czasie otwierają się na nowo" - oceniła fundacja w komunikacie.

Fundacja Świętego Józefa została powołana przez Konferencję Episkopatu Polski, aby pomagać i towarzyszyć osobom skrzywdzonym wykorzystaniem seksualnym. W tym celu współpracuje ze specjalistami z psychologii i prawa.

W komunikacie przekazanym w niedzielę Zarząd Fundacji Świętego Józefa KEP zaapelował o roztropne używanie słów w debacie publicznej o papieżu Janie Pawle II.

POTRZEBUJESZ POMOCY PSYCHOLOGICZNEJ? LISTA KONTAKTÓW >>>

Papież Jan Paweł II Shutterstock/giulio napolitano

Fundacja Świętego Józefa: pokrzywdzeni noszą w sobie bolesne rany wykorzystania seksualnego

Jak zaznaczyli przedstawiciele Fundacji Świętego Józefa Konferencji Episkopatu Polski, "w debacie, która rozgrzewa emocje w polskim społeczeństwie i wspólnocie Kościoła, nie możemy stracić z oczu osób skrzywdzonych". Zwrócili uwagę, że "pokrzywdzeni noszą w sobie bolesne rany wykorzystania seksualnego, które w tym czasie otwierają się na nowo".

"Apelujemy do wszystkich uczestników debaty publicznej, żeby ważyli słowa, bo każde nierozważne może ranić powtórnie" - czytamy w komunikacie.

Poinformowali, że osoby pokrzywdzone, potrzebujące wsparcia psychologicznego lub duchowego, mogą skontaktować się z fundacją telefonicznie, po numerem telefonu 506687612 lub mailowo: zgloskrzywde@fsj.org.pl.

Jeśli doświadczasz problemów emocjonalnych i chciałbyś uzyskać poradę lub wsparcie, tutaj znajdziesz listę organizacji oferujących profesjonalną pomoc. W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia zadzwoń na numer 997 lub 112.

GDZIE SZUKAĆ POMOCY W TRUDNYCH EMOCJONALNIE SYTUACJACH >>>

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ft//now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock/giulio napolitano

Pozostałe wiadomości