Nie żyje były poseł PiS Jan Kilian

TVN24 | Polska

Autor:
kk/kab
Źródło:
PAP
Wystąpienie Jana Kiliana w Sejmie, grudzień 2018 rokvideosejm.pl
wideo 2/5
videosejm.plWystąpienie Jana Kiliana w Sejmie, grudzień 2018 rok

Zmarł były poseł i wieloletni przewodniczący Prawa i Sprawiedliwości w Starogardzie Gdańskim Jan Kilian. Miał 66 lat. Informację o jego śmierci przekazał w sobotę starogardzki urząd miasta.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Zmarły polityk był szefem miejskich i powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości w Starogardzie Gdańskim. "W 2010 r. uzyskał mandat radnego Rady Miasta Starogardu Gdańskiego, a w 2014 r. z powodzeniem ubiegał się o mandat radnego powiatu starogardzkiego. W tym samych wyborach ubiegał się o urząd prezydenta miasta. W 2014 r. kandydował także do Parlamentu Europejskiego" - czytamy na stronie Urzędu Miasta w Starogardzie Gdańskim.

W wyborach parlamentarnych w 2015 roku Jan Kilian z ramienia Prawa i Sprawiedliwości kandydował do Sejmu w okręgu gdańskim. Został wybrany na posła VIII kadencji, otrzymując 6675 głosów.

W 2018 roku w wyborach samorządowych był kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Starogardu Gdańskiego. Zdobył 10,43 procent głosów, zajmując trzecie miejsce.

Budowa maszyn, drogownictwo i farmacja

Jan Kilian urodził się 7 grudnia 1953 roku w Starogardzie Gdańskim. Był absolwentem Wydziału Budowy Maszyn Politechniki Gdańskiej. Kształcił się na studiach podyplomowych na Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie. Ukończył również studium farmaceutyczne. Pracował w gdańskim drogownictwie, a później w Państwowym Ośrodku Maszynowym. Prowadził własną działalność gospodarczą. Następnie wraz z żoną otworzył aptekę.

Autor:kk/kab

Źródło: PAP