Polska

Jakubowska skazana za jazdę po pijanemu

Polska

TVN24Aleksandra Jakubowska

Na 3 tys. zł grzywny za jazdę po pijanemu Sąd Rejonowy w Grodzisku Maz. skazał Aleksandrę Jakubowską, byłą posłankę SLD i byłą szefową gabinetu politycznego premiera Leszka Millera.

Jakubowska ma też zakaz prowadzenia samochodu na dwa lata. Sąd wyznaczył ponadto 500 zł świadczenia na rzecz społecznego komitetu, który udziela pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach drogowych. Wyrok jest nieprawomocny.

W lipcu 2006 r. Jakubowska potrąciła w podwarszawskiej Podkowie Leśnej 64-letniego rowerzystę. Miała ok. promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna z obrażeniami nogi i głowy trafił do szpitala. Według ustaleń policji, wypadek spowodował sam rowerzysta, wymuszając pierwszeństwo i wjeżdżając wprost pod samochód byłej posłanki.

To nie pierwszy proces Jakubowskiej. W innej sprawie oskarżona jest ona o nieprawidłowości w procesie legislacyjnym rządowego projektu ustawy o radiofonii i telewizji. Grozi jej za to do pięciu lat więzienia. Jest także podejrzana w sprawie przyjęcia ponad 500 tys. łapówki w związku z nieprawidłowościami przy ubezpieczeniu majątku elektrowni Opole.

Źródło: PAP/Radio Szczecin

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości