TVN24 | Polska

Jakub Banaś, syn prezesa NIK, będzie gościem "Jeden na jeden"

TVN24 | Polska

Autor:
red.
Źródło:
TVN24
Jakub Banaś, syn szefa NIK, będzie jutro gościem "Jeden na jeden"TVN24
wideo 2/7
TVN24Jakub Banaś, syn szefa NIK, będzie jutro gościem "Jeden na jeden"

Jakub Banaś - syn prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia - będzie w środę gościem Radomira Wita w programie "Jeden na jeden" w TVN24. Jakub Banaś, który jest doradcą społecznym w NIK, będzie pytany między innymi o działania podjęte wobec niego przez Centralne Biuro Antykorupcyjne i prokuraturę. Rozmowa dostępna będzie również w internecie w TVN24 GO. Początek programu o godzinie 7.30.

Jakub Banaś w rozmowie z Radomirem Witem. W środę rano w programie "Jeden na jeden" w TVN24 i TVN24 GO gościć będzie syn prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia.

Program "Jeden na jeden" o godzinie 7.30 w TVN24 oraz w TVN24 GO.

OGLĄDAJ WSZYSTKIE ODCINKI PROGRAMU "JEDEN NA JEDEN" W INTERNECIE W TVN24 GO

Jakub BanaśTVN24

Jakub Banaś i jego żona z zarzutami

Agenci CBA zatrzymali w piątek syna prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia, Jakuba Banasia, który jest doradcą społecznym w NIK. Zatrzymano także dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Krakowie Tadeusza G. Dokonano tego w związku ze śledztwem, które w początkowej fazie dotyczyło składania fałszywych oświadczeń majątkowych przez prezesa NIK Mariana Banasia.

W sobotę obaj zatrzymani oraz żona Jakuba Banasia usłyszeli zarzuty. Wobec całej trójki zastosowano poręczenie majątkowe oraz dozór policji.

Dodatkowo w piątek prokurator generalny, którym jest minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, wystąpił do marszałek Sejmu Elżbiety Witek o zgodę na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej Mariana Banasia.

Autor:red.

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24