"Jak byłem skoczkiem, to nie było nam dane biegać"

Polska

tvn24Adam Małysz biegnie w maratonie

26 tysięcy biegaczy wystartowało w największej imprezie biegowej w Polsce. Wśród nich był Adam Małysz, który zmierzył się z dystansem 10 km. - To jest dodatek do treningu, bardziej lubię jazdę rowerem - przyznał były skoczek narciarski.

Bieg rozpoczął się o godzinie 9.30 minutą ciszy w hołdzie dla ofiar maratonu w Bostonie. Jednym z uczestników warszawskiego maratonu był Adam Małysz.

Małysz pokonał dystans 10 km w niecałą godzinę. Zajęło mu to dokładnie 51 minut i 38 sekund.

Przed biegiem sportowiec przyznał, że gdy "był skoczkiem, to nie biegał, ponieważ spowania to mięśnie".

Jak dodał, bieganie jest dla niego dodatkiem do treningu. - Bardziej lubię jazdę rowerem - zdradził były skoczek narciarski.

Maraton Warszawski

Uczestnicy zawodów, które równocześnie są 83. mistrzostwami Polski w maratonie mężczyzn, pobiegną mostem Świętokrzyskim na Wisłostradę, a po okrążeniu Starego Miasta ich trasa będzie wiodła przez Wilanów, Ursynów oraz ul. Puławską, Alejami Ujazdowskimi i Jerozolimskimi do mety pod stadionem.

Organizatorzy warszawskiej imrpezy powtarzają, że najważniejsze jest bezpieczeństwo uczestników (ma ich być ponad 26 tysięcy) i publiczności. Po zamachu terrorystycznym, do jakiego doszło podczas maratonu bostońskiego, w Warszawie można spodziewać się wiekszej liczby policjantów.

Uczestnicy mogą wybrać dystans z jakim się zmierzą. Dla mniej doświadczonych wytyczono trasę długości 10 kilometrów. Dłuższa pętla wyniesie oczywiście 42,195 km.

Autor: db/iga / Źródło: tvn24