TVN24 | Polska

Sasin zastąpił Morawieckiego. Nowa funkcja wicepremiera

TVN24 | Polska

Autor:
tas/dap
Źródło:
PAP
Jacek Sasin przewodniczącym Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów
Jacek Sasin przewodniczącym Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów TVN24
wideo 2/5
TVN24Jacek Sasin przewodniczącym Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów

Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin został przewodniczącym Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów - wynika z zarządzenia Prezesa Rady Ministrów. Zastąpił na tym stanowisku szefa rządu Mateusza Morawieckiego.

Zgodnie z nowym zarządzeniem z 30 grudnia, opublikowanym w Monitorze Polskim, w składzie Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów nie ma Prezesa Rady Ministrów. Wiceprzewodniczącym jest natomiast wiceprezes Rady Ministrów, minister rolnictwa i rozwoju wsi.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Pozostali członkowie komitetu to: przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów, minister do spraw Unii Europejskiej, minister finansów, minister funduszy i polityki regionalnej, minister infrastruktury, minister klimatu i środowiska, minister rodziny i polityki społecznej, minister rozwoju i technologii, przedstawiciel Prezesa Rady Ministrów w randze sekretarza stanu albo podsekretarza stanu w KPRM, oraz pełnomocnik rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej.

Organ pomocniczy

Według wcześniej obowiązującego zarządzenia, przewodniczącym Komitetu był Prezes Rady Ministrów; a jedynym wiceprzewodniczącym - szef Stałego Komitetu RM. Minister aktywów był jedynie członkiem komitetu. W nowym składzie Komitetu Ekonomicznego nie ma wicepremiera, ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu. Zabrakło też ministrów: rozwoju, pracy i technologii, a także cyfryzacji oraz finansów, funduszy i polityki regionalnej - ministerstwa te zostały zlikwidowane bądź przekształcone. Zgodnie z zarządzeniem Komitet jest organem pomocniczym Rady Ministrów i Prezesa Rady Ministrów. Do jego zadań należy zapewnienie m.in. zapewnienie koordynacji, działań oraz decyzji w sprawach dotyczących gospodarki, finansów publicznych, rozwoju kraju lub w sprawach o przewidywanych skutkach finansowych w wysokości przekraczającej 500 mln zł rocznie oraz rekomendowanie Radzie Ministrów lub Prezesowi Rady Ministrów propozycji w tym zakresie.

Autor:tas/dap

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości