Odwołanie Jacka Kurskiego. Robert Kwiatkowski z Rady Mediów Narodowych o przebiegu posiedzenia

Autor:
pp/kg
Źródło:
TVN24
Kwiatkowski: nie tak wygląda odejście z funkcji prezesa telewizji kogoś, kto właśnie ma być awansowany
Kwiatkowski: nie tak wygląda odejście z funkcji prezesa telewizji kogoś, kto właśnie ma być awansowanyTVN24
wideo 2/7
TVN24Kwiatkowski: nie tak wygląda odejście z funkcji prezesa telewizji kogoś, kto właśnie ma być awansowany

Cała ta historia trwała nie dłużej niż kwadrans - powiedział w Sejmie poseł i członek Rady Mediów Narodowych Robert Kwiatkowski, który brał udział w posiedzeniu, podczas którego odwołano Jacka Kurskiego z funkcji prezesa telewizji rządowej. - Nie tak wygląda odejście z funkcji prezesa telewizji kogoś, kto właśnie ma być awansowany. To raczej wyglądało na egzekucję - ocenił.

Rada Mediów Narodowych odwołała Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa telewizji państwowej. Zastąpić ma go Mateusz Matyszkowicz - poinformował poseł koła PPS i członek RNM Robert Kwiatkowski. "Potwierdzam, że w wyniku decyzji mojego środowiska politycznego, w porozumieniu ze mną przestałem być Prezesem TVP. Wiem, że przede mną kolejne wyzwania. Telewizja, której oddałem 7 ostatnich lat, jest dziś u szczytu potęgi, wspaniała jak nigdy. Z serca dziękuję Widzom i ludziom TVP" - napisał nieco później na Twitterze Kurski (pisownia oryginalna).

Robert Kwiatkowski o kulisach posiedzenia Rady Mediów Narodowych

Na konferencji w Sejmie Robert Kwiatkowski opisał przebieg posiedzenia Rady Mediów Narodowych. - Porządek obrad przyjęty na początku posiedzenia nie wskazywał na żaden sensacyjny przebieg. Mieliśmy wysłuchać informacji zarządu Telewizji Polskiej na temat inwestycji budowlanych TVP i mieliśmy dokonać zmian w składach Rad Programowych oraz dokonać wyboru nowych władz Radia Opole. Te rzeczy także się wydarzyły - przekazał.

- Po informacji zarządu TVP, a brali w nim udział prezesi Kurski i Matyszkowicz, (...), przewodniczący (Krzysztof - red.) Czabański podzielił się z nami taką opinią, że potrzebne są zmiany kadrowe w zarządzie Telewizji Polskiej, w związku z tym on stawia wniosek o odwołanie prezesa Jacka Kurskiego. Usiłowałem uzyskać informację odnośnie powodów, uzasadnienie, ale oczywiście nie dane mi to było - dodał. Pytany później przez dziennikarzy, Kwiatkowski dopowiedział, że Kurski był nieobecny w tej części wirtualnego posiedzenia RMN.

Robert Kwiatkowski o przebiegu posiedzenia Rady Mediów Narodowych
Robert Kwiatkowski o przebiegu posiedzenia Rady Mediów Narodowych tvn24

Jak przekazał, wszyscy członkowie RMN byli za odwołaniem Jacka Kurskiego. W skład Rady Mediów Narodowych poza Robertem Kwiatkowskim (Polska Partia Socjalistyczna) wchodzą: Krzysztof Czabański (PiS), Piotr Babinetz (PiS), Joanna Lichocka (PiS) i Marek Rutka (Nowa Lewica).

- Następnie prezes Czabański zawnioskował o powołanie pana prezesa Matyszkowicza. Protestowałem, proponując konkurs na nowego prezesa telewizji - dodał. Kwiatkowski przekazał, że w głosowaniu "za" byli Czabański, Lichocka i Babinetz, poseł Rutka wstrzymał się od głosu, a on sam był przeciw.

Jak opisał, "cała ta historia trwała nie dłużej niż kwadrans".

Kwiatkowski: jestem pewien, że to dla Kurskiego też było zaskoczenie

Pytany, czy odwołanie Kurskiego nie jest wstępem do kariery politycznej byłego już prezesa TVP, Kwiatkowski odpowiedział, że tego nie wie.

CZYTAJ TEŻ: Co dalej z Jackiem Kurskim? "Już niedługo przed nim nowe zadania"

- Jednego jestem pewien: nie tak wygląda odejście z funkcji prezesa telewizji kogoś, kto właśnie ma być awansowany. To raczej wyglądało na egzekucję - ocenił. - Jestem pewien, że to dla niego też było zaskoczenie - dodał.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pp/kg

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości