Pożar w zakładzie produkcyjnym. Ewakuowano kilkanaście osób z domu pomocy społecznej

TVN24 | Polska

Autor:
ads/b
Źródło:
TVN24, PAP
TVN24Pożar w zakładzie produkcyjnym w Izdebniku

W nocy z soboty na niedzielę zapalił się zakład produkujący podeszwy do butów w Izdebniku (województwo małopolskie). W związku z pożarem ewakuowano 18 osób z pobliskiego domu pomocy społecznej. Na miejscu pracowało w nocy prawie 140 strażaków. - W niedzielę rano kilkanaście zastępów dogaszało pogorzelisko - powiedział rzecznik małopolskiej straży pożarnej mł. bryg. Sebastian Woźniak.

W sobotę przed godziną 19 wybuchł pożar w zakładzie produkcji obuwia w Izdebniku w powiecie wadowickim.

- Pożar opanowaliśmy po północy. Powierzchnia, która była objęta ogniem, to około trzy tysiące metrów kwadratowych. To był kompleks trzech budynków produkcyjno-magazynowych zakładu, w którym wytwarzano podeszwy do butów. W pożarze nikt nie został poszkodowany. Jego dogaszanie może potrwać jeszcze nawet kilka godzin. Tam jest dużo nagrzanych materiałów palnych. Dbamy, aby nie było nawrotu - powiedział w niedzielę rano rzecznik małopolskiej straży pożarnej mł. bryg. Sebastian Woźniak.

42 zastępy straży pożarnej

Sebastian Woźniak powiedział, że w akcji gaszenia uczestniczyły w sumie 42 zastępy strażaków z powiatu wadowickiego, myślenickiego i Krakowa. To 138 strażaków, z czego ponad 90 to ochotnicy. Na miejscu była specjalistyczna grupa ratownictwa chemicznego. Dostarczono też sprzęt ochrony dróg oddechowych z Oświęcimia. - Strażacy pracowali w aparatach tlenowych. Zadymienie było duże - powiedział.

Starszy kapitan z Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Krakowie Bogusław Szydło poinformował, że kiedy wybuchł pożar, w zakładzie była jedna osoba, ale udało jej się bezpiecznie wyjść z budynku.

Ewakuowano 18 osób z domu pomocy społecznej

Pożar zagroził sąsiedniemu budynkowi, w którym znajduje się dom pomocy społecznej. Ewakuowano z niego 16 pensjonariuszy i dwóch pracowników. Znaleźli schronienie w obiekcie znacznie oddalonym od miejsca pożaru.

Przyczynę pożaru ustalą biegli.

Podczas akcji gaszenia występowały utrudnienia na drodze krajowej 52, która przebiega w pobliżu miejsca, gdzie doszło do pożaru. Drogowcy poinformowali, że zakończyły się po godzinie 6 rano.

Droga krajowa 52 przebiega od węzła w Głogoczowie pod Krakowem, przez Wadowice, Kęty i Bielsko-Białą do granicy w Cieszynie Boguszowicach.

Autor:ads/b

Źródło: TVN24, PAP