TVN24 | Polska

73-latka zgubiła się i wpadła do rowu. Nie mogła się wydostać, ale słyszała przejeżdżające auta

TVN24 | Polska

Autor:
wini/
tam
Źródło:
TVN24 Kraków
Inwałd (Małopolska)
Inwałd (Małopolska)Google Earth
wideo 2/5
Google EarthInwałd (Małopolska)

73-letnia mieszkanka Andrychowa (Małopolska) wracając po zmroku do domu, pomyliła przystanki i wpadła do kilkumetrowego rowu. Córka kobiety zawiadomiła policję.

73-latka w środę wieczorem wracała busem od znajomej, jednak przez pomyłkę wysiadła na złym przystanku. Idąc w kierunku Andrychowa, wpadła do przydrożnego rowu, z którego nie mogła się wydostać.

- Starsza pani miała przy sobie telefon, dzięki któremu skontaktowała się z córką. Dyżurny od razu nawiązał z nią kontakt. Niestety kobieta nie miała pojęcia, gdzie jest. Jedyną informacją było to, że w pobliżu słyszy szum wody i przejeżdżające samochody - podaje Sebastian Gleń, rzecznik małopolskiej policji.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe i ruszyli na poszukiwania

Policjanci zostali wysłani na poszukiwanie 73-latki. Używali przy tym świetlnych i dźwiękowych sygnałów. - Dzięki temu kobieta, która cały czas była w kontakcie z dyżurnym, informowała, że słyszy coraz głośniejsze sygnały dźwiękowe radiowozu - mówi rzecznik.

Została odnaleziona w okolicy remontowanego mostu w Inwałdzie. Znajdowała się w rowie o głębokości kilku metrów. - Na szczęście nie doznała żadnych urazów. Policjanci wyciągnęli 73-latkę z rowu, odnaleźli też jej torebkę z dokumentami, którą zgubiła w trakcie upadku - uzupełnia Gleń. Kobieta trafiła pod opiekę córki.

Autor:wini/ tam

Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: Policja

Pozostałe wiadomości