Polska

Ile pieniędzy dajemy swoim dzieciom?

Polska


Polacy dają swoim dzieciom średnio 55 złotych kieszonkowego miesięcznie – wynika z badania Ipsos. Najczęściej nagradzamy swoje pociechy za dobre oceny i pomoc w pracach domowych. Na co wydają pieniądze dzieci? Tu zaskoczenia nie ma – prym wiodą słodycze, napoje i karty do komórki.

Według analizy instytutu Ipsos, blisko 70 procent Polaków przynajmniej od czasu do czasu daje swoim dzieciom pieniądze na własne potrzeby. Na największą sumę może liczyć młodzież w wieku od 15 do 16 lat – ci dostają 80 złotych miesięcznie. Połowę mniej mają dzieci w wieku od 11 do 14 lat, a najmłodsi (4-10 lat) dostają 30 złotych.

Polacy mają kłopoty z regularnością wypłat kieszonkowego swoim dzieciom – wynika z badania Ipsos. Tylko 40 % z ankietowanych daje swoim pociechom pieniądze co tydzień lub co miesiąc.

Według badania najczęściej pieniądze otrzymują nastolatki w wieku 15-18 lat (88%) i młodzież w przedziale 11-14 lat (85%). Rzadziej nagradzamy pieniędzmi dzieci w wieku 7-10 lat (66%) i 4-6 lat (20%)

Na co najchętniej przeznaczają swoje kieszonkowe pociechy? Na słodycze i jedzenie (60 %), napoje (17%), karty do telefonu komórkowego (15%) i ubrania (12%). Rodzice deklarują, że najczęściej nagradzają dzieci za dobre oceny w szkole (17%) i pomoc w pracach wykonywanych w domu (7 %).

tk/tk

Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości