Odwoził 7-letniego syna do mamy. Wcześniej brał narkotyki

Polska

Kierowca przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanymKPP Iława
wideo 2/3

Policjanci z grupy Speed zatrzymali kierowcę mazdy, bo przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Kierowca był pod wpływem narkotyków i miał je przy sobie. Mazdą jechał ze swoim synem i jeszcze dwoma pasażerami.

Policjanci zatrzymali 36-latka w jednej z miejscowości powiatu iławskiego w województwie warmińsko-mazurskim. Sytuację nagrała policyjna kamera.

Syna wiózł do mamy

Kierowca mazdy przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Za samochodem jechali policjanci z iławskiej grupy Speed. Zasygnalizowali kierowcy, by zjechał na pobocze. Wylegitymowali mężczyznę i sprawdzili w policyjnych systemach. Skontrolowali jego stan trzeźwości i to, czy zażywał wcześniej narkotyki.

- Badanie testerem wskazało, że 36-latek kierował mazdą pod wpływem amfetaminy i metaamfetaminy. W trakcie dalszych czynności policjanci w samochodzie mężczyzny znaleźli woreczek strunowy z białym proszkiem, który po zbadaniu narkotestem okazał się amfetaminą - przekazała aspirant Joanna Kwiatkowska, oficer prasowa z Komendy Powiatowej Policji w Iławie.

Mazdą kierował mieszkaniec powiatu gołdapskiego. Razem z nim jechało jeszcze trzech pasażerów, w tym 7-letni syn 36-latka, którego mężczyzna miał zawieźć do mamy.

- Policjanci ustalili, że mama chłopca mieszka na Śląsku. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę w policyjnej celi i przedstawili mu zarzuty - dodała policjantka.

Wkrótce 36-latek stanie przed sądem. Grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Speed na Warmii i Mazurach

Jak podliczyła Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie, od prawie pół roku funkcjonowania policjanci z Grupy Speed na Warmii i Mazurach przeprowadzili 6200 kontroli pojazdów, ujawniając ponad 5600 wykroczeń. Prawie 3700 z nich dotyczyło przekroczeń dozwolonej prędkości. Zatrzymali kierowcom 118 praw jazdy, z czego 100 przypadków dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

Za jazdę pod wpływem narkotyków 36-latkowi grozi do trzech lat więzieniaKPP Iława

Autor: nina/pm / Źródło: TVN24 Białystok

Źródło zdjęcia głównego: KPP Iława