Ikonowicz lokomotywą Samoobrony w Warszawie

Polska

TVN24Radykalny socjalista Piotr Ikonowicz w sojuszu z Andrzejem Lepperem

Piotr Ikonowicz wystartuje z pierwszego miejsca listy Samoobrony w Warszawie. Jego ugrupowanie Nowa Lewica podpisze z partią Leppera porozumienie o współpracy.

- Mam do wyboru: biegać ze sztandarami po ulicy, albo wystartować do Sejmu - mówił kilka dni temu portalowi tvn24.pl. Ikonowicz, kiedy informowaliśmy, że otrzymał propozycję startu do Sejmu z listy Samoobrony.

Dziś na konferencji prasowej Andrzej Lepper potwierdził, że lider ugrupowania Nowa Lewica będzie „jedynką” w Warszawie. Początkowo Samoobrona chciała wystawić w stolicy Piotra Tymochowicza, medialnego doradcę Andrzeja Leppera. Ale ten, choć mówił, że chce zaistnieć w polityce, ostatecznie zrezygnował z kandydowania.

Ikonowicz to barwna postać radykalnej lewicy. Zakładał Polską Partię Socjalistyczną – PPS. Był posłem II i III kadencji. W 2000 r. kandydował w wyborach prezydenckich. Dostał ponad 38 tys. głosów, czyli 0,22 proc. poparcia. Rok temu był czasowo aresztowany pod zarzutem rzekomego uderzenia policjanta podczas blokady eksmisji na bruk. Brał udział w licznych demonstracjach antywojennych i w obronie pracowników. W czerwcu w Juracie protestował wraz z alterglobalistami przeciwko wizycie prezydenta George'a Busha w Polsce.

Źródło: tvn24.pl, PAP, Polskie Radio

Źródło zdjęcia głównego: TVN24