Sprawdź, kto wygrał w twoim mieście

TVN24

Aktualizacja:
Sondażowe wyniki II tury wyborów samorządowych z Gdańska, Krakowa i Kielctvn24
wideo 2/35

W niedzielę odbyła się druga tura wyborów samorządowych. Polacy wybierali wójtów, burmistrzów i prezydentów w 649 gminach i miastach. Publikujemy wyniki z wybranych miejsc.

Bełchatów

Mariola Czechowska (KWW Marioli Czechowskiej) zdobyła 51,8 procent głosów, a jej rywal Dariusz Matyśkiewicz (KWW Plus) – 48,2 procent, według danych Miejskiej Komisji Wyborczej.

Biała Podlaska

Michał Litwiniuk (KW Koalicja Obywatelska) zdobył 53,11 procent głosów, jego rywal Dariusz Stefaniuk (KW Prawo i Sprawiedliwość) - 46,89 procent, według danych Miejskiej Komisji Wyborczej.

Bielsko-Biała

Jarosław Klimaszewski (KKW Platforma Nowoczesna Koalicja Obywatelska) zdobył 55,5 procent głosów, jego rywal Przemysław Drabek (KW Prawo i Sprawiedliwość) - 44,5 procent, według danych Państwowej Komisji Wyborczej.

Blachownia

Sylwia Szymańska (KWW Sylwii Szymańskiej Naturalnie Blachownia) zdobyła 70,23 procent głosów, a jej rywalka Anetta Ujma (KWW Anetty Ujmy Wybierzmy Lepszą Przyszłość) - 29,97 procent, według danych Państwowej Komisji Wyborczej.

Bytom

Mariusz Wołosz (KKW Platforma Nowoczesna Koalicja Obywatelska) zdobył 53,5 procent głosów, jego rywal Damian Bartyla (KWW BIS i Damiana Bartyli) - 46,4 procent, według danych Państwowej Komisji Wyborczej.

Chełm

Jakub Banaszek (KW Prawo i Sprawiedliwość) zdobył 50,89 procent głosów, jego rywalka Agata Fisz (KWW Agaty Fisz Postaw na Chełm) - 49,11 procent, według danych Miejskiej Komisji Wyborczej.

Chełmża

Jerzy Czerwiński (KWW Ruch Samorządowy Dla Chełmży) zdobył 51,88 procent głosów, a jego rywal Dariusz Meller (KWW Dariusza Mellera Inicjatywa Rozwoju Chełmży) - 48,12 procent, według danych Państwowej Komisji Wyborczej.

Cieszyn

Gabriela Staszkiewicz (KW Cieszyński Ruch Społeczny) zdobyła 56,02 procent głosów, jej rywal Ryszard Macura (KWW Akcja Samorządowa) - 43,98 procent, według danych podanych przez Państwową Komisję Wyborczą.

Daszyna

Zbigniew Wojtera (KWW Nasza Mała Ojczyzna) zdobył 72,4 procent głosów, według Gminnej Komisji Wyborczej. Był jedynym kandydatem.

WIĘCEJ O WYBORACH W DASZYNIE

Dąbrowa Górnicza

Marcin Bazylak (KKW SLD Lewica Razem) zdobył 61,25 procent głosów, a jego rywal Robert Warwas (KW Prawo i Sprawiedliwość) - 38,75 procent, według danych Państwowej Komisja Wyborczej.

Elbląg

Witold Wróblewski (KWW Witolda Wróblewskiego) zdobył 72,01 procent głosów, a jego rywal Jerzy Wilk (KW Prawo i Sprawiedliwość) - 27,99 procent, według danych Miejskiej Komisji Wyborczej.

Gdańsk

Paweł Adamowicz (KWW Pawła Adamowicza Wszystko dla Gdańska) zdobył 64,80 procent głosów, a jego rywal Kacper Płażyński (KW Prawo i Sprawiedliwość) - 35,20 procent, według danych Miejskiej Komisji Wyborczej.

WIĘCEJ O WYBORACH W GDAŃSKU

Grudziądz

Maciej Glamowski (KKW Platforma Nowoczesna Koalicja Obywatelska) zdobył 60 procent głosów, a jego rywal Andrzej Guzowski (KW Prawo i Sprawiedliwość) - 40 procent, według danych Miejskiej Komisji Wyborczej.

Grunwald

Adam Szczepkowski (KW Prawo i Sprawiedliwość) zdobył 54,81 procent głosów, a jego rywal Henryk Kacprzyk (KWW Grunwald) - 45,19 procent, według informacji Państwowej Komisji Wyborczej.

Kielce

Bogdan Wenta (KWW Projekt Świętokrzyskie Bogdana Wenty) zdobył 61,25 procent głosów, a jego rywal Wojciech Lubawski (KWW Porozumienie Samorządowe Wojciech Lubawski) - 38,75 procent, według danych Miejskiej Komisji Wyborczej.

WIĘCEJ O WYBORACH W KIELCACH

Kołobrzeg

Anna Mieczkowska (KWW Anny Mieczkowskiej Kołobrzescy Razem) zdobyła 51 procent głosów, a jej rywal Jacek Woźniak (KWW Jacka Woźniaka) - 49 procent, według danych Państwowej Komisji Wyborczej.

Konin

Piotr Korytkowski (KKW Platforma Nowoczesna Koalicja Obywatelska) zdobył 55,81 procent głosów, a jego rywal Zenon Chojnacki (KW Prawo i Sprawiedliwość) - 44,19 procent, według danych Państwowej Komisji Wyborczej.

Końskie

Krzysztof Obratański (KWW Samorządni Ziemi Koneckiej) zdobył 64,28 procent głosów, a jego rywal Michał Cichocki (KWW Porozumienie Samorządowe TKN) - 35,72 procent, według danych Państwowej Komisji Wyborczej.

Kowalewo Pomorskie

Jacek Żurawski (KWW Jacka Żurawskiego) zdobył 53,03 procent głosów, a jego rywalka Maria Wiśniewska (KWW Nasza Gmina) - 46,97 procent, według danych Państwowej Komisji Wyborczej.

Kraków

Jacek Majchrowski (KWW Jacka Majchrowskiego - Obywatelski Kraków) zdobył 61,94 procent głosów, a jego rywalka Małgorzata Wassermann (KW Prawo i Sprawiedliwość) - 38,06 procent, według danych Miejskiej Komisji Wyborczej.

WIĘCEJ O WYBORACH W KRAKOWIE

Kraśnik

Wojciech Wilk (KWW Porozumienie i Rozwój) zdobył 53,39 procent głosów, a jego rywal Kazimierz Choma (KW Prawo i Sprawiedliwość) - 46,61 procent, według danych Miejskiej Komisji Wyborczej.

Lędziny

Krystyna Wróbel (KWW Krystyny Wróbel) zdobyła 73,74 procent głosów, a jej rywal Janusz Freitag (KW Prawo i sprawiedliwość) - 26,26 procent, według danych Państwowej Komisji Wyborczej.

Łomża

Mariusz Chrzanowski (KWW Mariusza Chrzanowskiego) zdobył 75,98 procent głosów, a jego rywalka Agnieszka Muzyk (KW Prawo i Sprawiedliwość) - 24,02 procent, według danych Państwowej Komisji Wyborczej.

WIĘCEJ O WYBORACH W ŁOMŻY

Miasteczko Śląskie

Michał Skrzydło (KWW Daj Miasteczku Skrzydła) zdobył 54,12 procent głosów, a jego rywal Krzysztof Nowak (KWW Samorządne Miasteczko) - 45,88 procent, według danych Państwowej Komisji Wyborczej.

Mielec

Jacek Wiśniewski (KWW Razem dla Ziemi Mieleckiej) zdobył 54,82 procent głosów, a jego rywal Fryderyk Kapinos (KW Prawo i Sprawiedliwość) - 45,18 procent, według danych Miejskiej Komisji Wyborczej.

Mysłowice

Dariusz Wójtowicz (KWW Dariusza Wójtowicza) zdobył 54,16 procent głosów, a jego rywal Wojciech Król (KKW Platforma Nowoczesna Koalicja Obywatelska) - 45,84 procent, według danych Miejskiej Komisji Wyborczej.

Myszków

Włodzimierz Żak (KKW Platforma Nowoczesna Koalicja Obywatelska) zdobył 58,6 procent głosów, a jego rywalka Urszula Bauer (KW Prawo i Sprawiedliwość) - 41,3 procent, według danych Państwowej Komisji Wyborczej.

Namysłów

Bartłomiej Stawiarski (KW Prawo i Sprawiedliwość) zdobył 50,88 procent głosów, a jego rywal Julian Kruszyński (KKW Platforma Nowoczesna Koalicja Obywatelska) - 49,12 procent, według informacji Państwowej Komisji Wyborczej w Opolu.

Nowy Sącz

Ludomir Handzel (KKW Koalicja Nowosądecka) zdobył 58,35 procent głosów, a jego rywalka Iwona Mularczyk (KW Prawo i Sprawiedliwość) - 41,65 procent,według Państwowej Komisji Wyborczej.

Olsztyn

Piotr Grzymowicz (KWW Piotra Grzymowicza) zdobył 54,47 procent głosów, a jego rywal Czesław Małkowski (KWW Czesława Małkowskiego) - 45,6 procent, według danych Miejskiej Komisji Wyborczej.

WIĘCEJ O WYBORACH W OLSZTYNIE

Ostrołęka

Łukasz Kulik (KWW Ostrołęka dla Wszystkich) zdobył 64,49 procent głosów, a jego rywal Janusz Kotowski (KW Prawo i Sprawiedliwość) - 35,51 procent, według danych Państwowej Komisji Wyborczej.

Piotrków Trybunalski

Krzysztof Chojniak (KWW Krzysztofa Chojniaka Razem Dla Piotrkowa) zdobył 68,50 procent głosów, a jego rywalka Marlena Wężyk-Głowacka (KWW Platforma Nowoczesna Koalicja Obywatelska) - 31,50 procent, według danych Państwowej Komisji Wyborczej.

Przemyśl

Wojciech Bakun (KWW Kukiz'15) zdobył 74,80 procent głosów, a jego rywal Janusz Hamryszczak (KW PiS) - 25,20 procent, według Miejskiej Komisji Wyborczej.

WIĘCEJ O WYBORACH W PRZEMYŚLU

Puławy

Paweł Maj (KWW Niezależni Wyborcy Pawła Maja) zdobył 55,96 procent głosów, a jego rywal Janusz Grobel (KWW Janusza Grobla Samorządowcy) - 44,04 procent, według danych Miejskiej Komisji Wyborczej.

Pszów

Czesław Krzystała (KWW Pszów - Nasza Wspólna Sprawa) zdobył 58,43 procent głosów, a jego rywal Ryszard Zawadzki (KW Stowarzyszenie Wspólnota Samorządowa) - 41,57 procent, według danych Państwowej Komisji Wyborczej.

Racibórz

Dariusz Polowy (KWW Dariusz Polowy - Racibórz może być wielki) zdobył 54,9 procent głosów, a jego rywal Mirosław Lenk (KWW Razem dla Raciborza) - 45,1 procent, według danych Państwowej Komisji Wyborczej.

Radom

Radosław Witkowski (KWW Radosława Witkowskiego Koalicja na Rzecz Zmian) - 53,83 procent, a jego rywal Wojciech Skurkiewicz - (KW Prawo i Sprawiedliwość) - 46,17 procent), według danych Miejskiej Komisji Wyborczej.

WIĘCEJ O WYBORACH W RADOMIU

Radomsko

Jarosław Ferenc (KWW Razem dla Radomska) zdobył 65,6 procent głosów, a jego rywal Wioletta Pal (KWW Wioletty Pal) - 34,4 procent, według danych Miejskiej Komisji Wyborczej.

Ruda Śląska

Grażyna Dziedzic (KWW Grażyny Dziedzic) zdobył 61,77 procent głosów, a jej rywal Marek Wesoły (KW Prawo i Sprawiedliwość) - 38,23 procent, według danych Państwowej Komisji Wyborczej.

Sandomierz

Marcin Marzec (KKW Platforma Nowoczesna Koalicja Obywatelska) zdobył 58,52 procent głosów, a jego rywal Jerzy Borowski (KWW Jerzego Borowskiego) - 41,48 procent, według danych Miejskiej Komisji Wyborczej.

Siedlce

Andrzej Sitnik (KW Stowarzyszenia Mieszkańców Bezpartyjne Siedlce) zdobył 56,02 procent głosów, a jego rywal Karol Tchórzewski (KW Prawo i Sprawiedliwość) - 43,98 procent, według Państwowej Komisji Wyborczej.

Siewierz

Zdzisław Banaś (KWW Zdzisława Banasia) zdobył 58,24 procent głosów, a jego rywal Tomasz Dzierżanowski (KWW Tomasza Dzierżanowskiego) - 41,76 procent, według danych Państwowej Komisji Wyborczej.

Skarżysko-Kamienna

Konrad Kroenig (Komitet Przyszłość i Rozwój Skarżyska-Kamiennej) zdobył 57,7 procent głosów, a jego rywal Mariusz Bodo (KW Prawo i Sprawiedliwość) - 42,3 procent, według Miejskiej Komisji Wyborczej.

Szczecin

Piotr Krzystek (KWW Piotra Krzystka) zdobył 78,22 procent głosów, a jego rywal Bartłomiej Sochański (KW Prawo i Sprawiedliwość) - 21,78 procent, według danych Miejskiej Komisji Wyborczej.

WIĘCEJ O WYBORACH W SZCZECINIE

Szczekociny

Jacek Lipa (KW Prawo i Sprawiedliwość) zdobył 54,5 procent głosów, a jego rywal Marcin Dreja (KWW Aktywny samorząd) - 45,5 procent, według danych Państwowej Komisji Wyborczej.

Świętochłowice

Daniel Beger (KW Stowarzyszenia Przyjazne Świętochłowice) zdobył 50,35 procent głosów, a jego rywal Dawid Kostempski (KKW Platforma Nowoczesna Koalicja Obywatelska) - 49,65 procent, według Państwowej Komisji Wyborczej.

Tarnów

Roman Ciepiela (KKW Platforma Nowoczesna Koalicja Obywatelska) zdobył 58,11 procent głosów, a jego rywal Kazimierz Koprowski (KW Prawo i Sprawiedliwość) - 41,89 procent, według danych Miejskiej Komisji Wyborczej.

Tczew

Mirosław Pobłocki (KWW Porozumienie na Plus) zdobył 66,86 procent głosów, a a jego rywal Tadeusz Dzwonkowski (KW Prawo i Sprawiedliwość) - 33,14 procent, według danych Miejskiej Komisji Wyborczej.

Ustroń

Przemysław Korcz (KWW Projekt Ustroń) zdobył 60,19 procent głosów, a jego rywal Artur Kluz (KWW Wspólnie dla Ustronia) - 39,81 procent, według danych Państwowej Komisji Wyborczej.

Wadowice

Bartosz Kaliński (KW Prawo i Sprawiedliwość) zdobył 54,97 procent głosów, a jego rywal Mateusz Klinowski (KWW Mateusz Klinowski i Wolne Wadowice) - 45,03 procent, według danych Miejskiej Komisji Wyborczej.

Włocławek

Marek Wojtkowski (KKW Platforma Nowoczesna Koalicja Obywatelska) zdobył 63 procent głosów, a jego rywal Jarosław Chmielewski (KW Prawo i Sprawiedliwość) - 37 procent, według danych Miejskiej Komisji Wyborczej.

Woźniki

Michał Aloszko (KW Stowarzyszenia Mieszkańców Ziemi Woźnickiej Przyjazna Gmina) zdobył 67,52 procent głosów, a jego rywal Krzysztof Nowacki (KWW Niezależni Razem) - 32,48 procent, według danych Państwowej Komisji Wyborczej.

Zabrze

Małgorzata Mańka-Szulik (KWW Skuteczni dla Zabrza) zdobyła 51,5 procent głosów, a jej rywalka Agnieszka Rupniewska (KKW Platforma Nowoczesna Koalicja Obywatelska) - 48,4 procent, według danych Państwowej Komisji Wyborczej.

Zawiercie

Łukasz Konarski (KWW Zawierciańska Odmowa) zdobył 53,6 procent głosów, a jego rywal Witold Grim (KWW Witolda Grima Zawiercie bez Podziałów)- 46,3 procent, według danych Państwowej Komisji Wyborczej.

Zduńska Wola

Konrad Pokora (KWW Platforma Nowoczesna Koalicja Obywatelska) zdobył 64,05 procent głosów, a jego rywal Damian Kunert (KW Prawo i Sprawiedliwość) - 35,95 procent, według danych Miejskiej Komisji Wyborczej.

Zgierz

Przemysław Staniszewski (KWW Przemysława Staniszewskiego) zdobył 69,74 procent głosów, a jego rywalka Agnieszka Hanajczyk (KKW Platforma Nowoczesna Koalicja Obywatelska) -30,26 procent, według danych Miejskiej Komisji Wyborczej.

Żory

Waldemar Socha (KWW Żorskie Porozumienie i Waldemar Socha) zdobył 54,97 procent głosów, a jego rywalka Anna Gaszka (KWW Żorska Samorządność) - 45,03 procent, według danych Państwowej Komisji Wyborczej.

Autor: ads//kg / Źródło: tvn24.pl