TVN24 | Polska

Kumoch: prezydent Duda planuje wziąć udział w ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich w Pekinie

TVN24 | Polska

Autor:
js
Źródło:
PAP

Prezydent Andrzej Duda planuje wziąć udział w ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich w Pekinie, aby wesprzeć polskich sportowców - poinformował we wtorek szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch. Dodał, że planowana jest rozmowa Dudy z przywódcą Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinpingiem.

Kumoch był pytany przez dziennikarzy, czy prezydent Duda poleci do Chin na uroczystość otwarcia zimowych igrzysk olimpijskich 4 lutego. - Jeżeli oczywiście nie zmieni się w żaden sposób sytuacja epidemiczna albo sytuacja bezpieczeństwa u naszych granic, prezydent planuje wziąć udział w otwarciu igrzysk olimpijskich w Chinach i wesprzeć w ten sposób polskich sportowców - powiedział Kumoch.

Zaznaczył, że tradycyjnie prezydent bierze udział w otwarciu igrzysk. Dodał też, że Polska w 2023 roku będzie gospodarzem igrzysk europejskich.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Duda ma spotkać się z Xi Jinpingiem

Kumoch był dopytywany, czy będzie spotkanie prezydenta Dudy z przewodniczącym Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinpingiem. - Będzie spotkanie z przewodniczącym Xi, stosunki między oboma przywódcami są bardzo dobre - podkreślił prezydencki minister.

Igrzyska w Pekinie rozpoczynają się 4 lutego i trwać będą do 20 lutego.

Zimowe igrzyska olimpijskie Pekin 2022 na żywo w Eurosporcie i w Playerze

Autor:js

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości