Polska

Hofman został ustami prezesa

Polska

TVN24Hofman nowym rzecznikiem PiS-u

To będzie dwóch rzeczników w jednym - bowiem komitet polityczny Prawa i Sprawiedliwości zadecydował, że poseł Adam Hofman będzie rzecznikiem partii i klubu parlamentarnego PiS-u.

Hofman zastąpił na stanowisku rzecznika PiS Adama Bielana, który odszedł z partii i wstąpił do ugrupowania Polska Jest Najważniejsza. Komitet polityczny partii podjął decyzję o jego wyborze na wniosek prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Według nieoficjalnych informacji Polskiej Agencji Prasowej, rozważana była także kandydatura Jacka Sasina (wiceszefa Kancelarii Prezydenta za czasów prezydentury Lecha Kaczyńskiego) na funkcję rzecznika PiS.

Odsunąć Tuska

- Ponieważ jestem posłem, będę się zajmował również sprawami klubu - mówił o swojej podwójnej funkcji Hofman. A jaka jest jego wizja pełnienia funkcji rzecznika? - Trzeba zrobić koniecznie jedną rzecz - wygrać wybory parlamentarne i odsunąć Donalda Tuska od władzy.

Nowy rzecznik ma 30 lat, do Sejmu startował z listy PiS w Koninie. Studiował na Uniwersytecie we Wrocławiu, jest magistrem nauk politycznych.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości