Polska

Hofman spotka się z Ziobrą w sądzie. "To najlepsza odpowiedź na insynuacje"

Polska

Hofman spotka się z Ziobrą w sądzie. "To najlepsza odpowiedź na insynuacje"
tvn24Ziobro spotka się z Hofmanem w sądzie

- Najlepszą odpowiedzią na insynuacje jest sala sądowa - stwierdził szef klubu PiS Mariusz Błaszczak. Skomentował tak słowa Zbigniewa Ziobry, który sugerował, że Adam Hofman korzystał z usług "domów schadzek". Hofman już zapowiedział, że wytoczy Ziobrze proces.

W opinii Błaszczaka Ziobro ma problem, związany z zachowaniem posła SP Piotra Szeligi, i dlatego zaatakował Hofmana.

Lubelska prokuratura prowadzi postępowanie, dotyczące próby szantażu polityka SP. Śledczy oskarżyli już troje młodych ludzi o szantażowanie i zmuszanie do zapłacenia 3 tys. zł. Szantażowany miał być właśnie Piotr Szeliga, a powodem miało być niezapłacenie za usługę seksualną.

- Cała ta sprawa jest bulwersująca. W jednej z gazet mogliśmy przeczytać, że za hotel, który wynajął poseł Szeliga na spotkanie z pewną panią, zapłacił polski podatnik - stwierdził Błaszczak. - Chyba więc poseł Ziobro wyszedł z założenia, że najlepszą obroną jest atak, stąd insynuacje - dodał.

W opinii Błaszczaka, najlepszą odpowiedzią na insynuacje jest - jak się wyraził - sala sądowa.

"Brudna kampania"

W podobnym tonie, jak Błaszczak, wypowiadał się Hofman. W programie "Kawa na ławę" zapowiedział, że wytoczy Ziobrze proces za insynuacje.

Ziobro stwierdził, że Hofman miał ponoć korzystać z usług "domów schadzek".

- Sam o tym mówił, że podobno chodził do domów schadzek, nie był przez prezesa Kaczyńskiego zawieszony - powiedział szef Solidarnej Polski. Dodał, że według jego wiedzy rzecznik PiS również był szantażowany przez grupy przestępcze.

Zdaniem Wincenta Elsnera z Twojego Ruchu, zaatakowanie Hofmana przez Ziobrę to początek kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego.

- Szkoda, że takiej brudnej - skwitował. - PiS i Solidarna Polska będą walczyć o wspólny elektorat. Szkoda, że wygląda to w ten sposób, które ugrupowanie jest gorsze, a nie lepsze - dodał.

Fragment programu "Kawa na ławę" z 12 stycznia 2014
Fragment programu "Kawa na ławę" z 12 stycznia 2014tvn24

Autor: MAC/kka / Źródło: tvn24

Pozostałe wiadomości