Polska

Prezes Kaczyński nie wiedział o podróży do Madrytu. Hofman powiedział, że jedzie na groby

Polska

tvn24Szanse na powrót Hofmana do PiS są nikłe

Adam Hofman nie poinformował prezesa Kaczyńskiego o swoim wyjeździe do Madrytu. Zamiast tego powiedział, że będzie niedostępny, bo jedzie na groby rodzinne do Kalisza - donosi tygodnik "Newsweek".

Jarosław Kaczyński w niedawnym wywiadzie dla tygodnika "wSieci" oznajmił, że nie wiedział o wyjeździe Adama Hofmana do Madrytu i był przekonany, że "jest on gdzie indziej". - To sprawy wewnętrzne, między mną a posłem Hofmanem, nie chcę mówić o szczegółach. Mogę tylko powiedzieć, że mam poczucie, iż nadużyto mojego zaufania - mówił Kaczyński.

Wyjazd posłów Adama Hofmana, Mariusza A. Kamińskiego i Adama Rogackiego do Madrytu zbiegł się ze świętem Wszystkich Świętych. Według informacji, do których dotarł tygodnik "Newsweek", Hofman miał powiedzieć prezesowi, że w najbliższych dniach będzie niedostępny w związku z wyjazdem na groby rodzinne do Kalisza.

– Prezes był tym bardzo rozczarowany. Inna rzecz, że afera madrycka była dla niego wygodnym pretekstem do pozbycia się Hofmana, które prędzej czy później i tak miało nastąpić – powiedział rozmówca tygodnika.

"Afera madrycka"

Adam Hofman, Mariusz A. Kamiński i Adam Rogacki zostali usunięci z PiS w listopadzie ub.r. Było to konsekwencją ich służbowego wyjazdu na posiedzenie Komisji Zagadnień Prawnych i Praw Człowieka Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. Posłowie ci pobrali z sejmowej kasy pieniądze (tzw. kilometrówkę) na podróż samochodami, ale do stolicy Hiszpanii ostatecznie udali się tanimi liniami lotniczymi. Media donosiły też, że w wyjeździe towarzyszyły im żony i że z ich udziałem doszło do incydentu na pokładzie samolotu, którym posłowie wracali z Hiszpanii do kraju.

Nowe zasady rozliczania poselskich podróży. Rachunki za paliwo, autem tylko do 1,3 tys. kilometrów
Nowe zasady rozliczania poselskich podróży. Rachunki za paliwo, autem tylko do 1,3 tys. kilometrówtvn24
wideo 2/20

Autor: kło//plw / Źródło: Newsweek

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Raporty:
Pozostałe wiadomości