Mitera: Sędzia Tomasz Szmydt odwołany z urlopu. Ma natychmiast złożyć wyjaśnienia

Polska

Aktualizacja:
Mitera: Sędzia Tomasz Szmydt odwołany z urlopu. Ma natychmiast złożyć wyjaśnieniatvn24
wideo 2/36

Krajowa Rada Sądownictwa odwołała w trybie pilnym Tomasza Szmydta z urlopu i wezwała do złożenia natychmiastowych wyjaśnień - poinformował rzecznik nowej Rady Maciej Mitera. Ma to związek z publikacjami Onetu dotyczącymi zorganizowanej akcji dyskredytowania sędziów nieprzychylnych reformom sądownictwa.

Portal Onet ustalił, że wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak ma stać za zorganizowanym hejtem wobec sędziów krytykujących zmiany w wymiarze sprawiedliwości wprowadzane przez Zjednoczoną Prawicę.

Według portalu za rozsyłanie kompromitujących materiałów odpowiedzialna była współpracująca z Piebiakiem kobieta o imieniu Emilia.

HEJT WOBEC SĘDZIÓW. CO WIEMY O SPRAWIE >

Jak poinformował w środę Onet, w zamkniętej grupie o nazwie "Kasta" na komunikatorze WhatsApp, która koordynowała akcję dyskredytowania sędziów, miał znajdować się między innymi sędzia Tomasz Szmydt z biura prawnego Krajowej Rady Sądownictwa.

W czwartek na konferencji prasowej rzecznik nowej Krajowej Rady Sądownictwa poinformował, że Rada wezwała sędziego Tomasza Szmydta do złożenia wyjaśnień.

- W trybie pilnym kierownictwo Rady odwołało pana dyrektora, pana sędziego z urlopu. Zażądało w trybie natychmiastowym wyjaśnień i po złożeniu tych wyjaśnień będą natychmiastowe decyzje - przekazał Mitera.

Dopytywany, kiedy można spodziewać się decyzji w tej sprawie, odparł: - Posiedzenie Rady zostało zaplanowane w dniach 29-30 sieprnia

Autor: ads\mtom / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Raporty: