Polska

Hartman pisze o związkach kazirodczych. Ryfiński: nie wiem, co on pije

Polska

Ryfiński skrytykował Hartmana

- Szkoda to komentować. To przykre, to jakaś porażka, nieporozumienie - w taki sposób Armand Ryfiński, były poseł Twojego Ruchu, zareagował we "Wstajesz i wiesz" na wpis prof. Jana Hartmana na temat związków kazirodczych. Poseł TR napisał na swoim blogu, że "być może piękna miłość brata i siostry jest czymś wyższym niż najwznioślejszy romans niespokrewnionych ze sobą ludzi?".

- Nie wiem, co pan Jan Hartman pije, ale jeżeli nie pił, to powinien się napić i położyć spać zamiast pisać - powiedział Ryfiński.

Polityk, który w ub. tygodniu opuścił TR, przypomniał, że nie jest to pierwszy kontrowersyjny wpis Hartmana.

Wcześniej, jak mówił, Hartman wielokrotnie - po interwencji klubu TR - wycofywał z sieci swoje wypowiedzi podobne do tych na temat kazirodztwa.

Wpis o kazirodztwie

Prof. Jan Hartman, który jest członkiem Twojego Ruchu, napisał na swoim blogu, że "być może piękna miłość brata i siostry jest czymś wyższym niż najwznioślejszy romans niespokrewnionych ze sobą ludzi?".

Zdaniem etyka należy rozpocząć dyskusję o związkach kazirodczych. Profesor przekonuje, że "jeśli udaje się powiązać harmonijnie miłość macierzyńską albo bratersko-siostrzaną z miłością erotyczną, to osiąga się nową, wyższą jakość miłości i związku".

Hartmana zainspirowała dyskusja, która w ostatnich dniach przetoczyła się w Niemczech po tym, jak tamtejsza Rada Etyki zaproponowała, aby zmienić prawo i odstąpić od karania kontaktów seksualnych między dorosłym rodzeństwem.

W opinii Hartmana dzięki temu, co dzieje się w Niemczech, upada właśnie najsilniejsze tabu ziemskiego globu.

Ostatecznie jednak profesor usunął swój wpis. A Twój Ruch zdecydowanie odciął się od jego opinii w tej sprawie.

Autor: mac//kdj / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24