TVN24 | Polska

78-latkę przygniotła szafka. Policjanci weszli do jej mieszkania przez okno

TVN24 | Polska

Autor:
aa/
tam
Źródło:
TVN24
Gubin. Policjanci pomogli kobiecie przygniecionej przez szafę
Gubin. Policjanci pomogli kobiecie przygniecionej przez szafę
wideo 2/8
Gubin. Policjanci pomogli kobiecie przygniecionej przez szafę

Mieszka sama, gorzej się poczuła i przygnieciona szafką leżała na podłodze. 78-latka z Gubina (woj. lubuskie) miała dużo szczęścia, bo zaniepokojona sąsiadka, która próbowała ją odwiedzić, wezwała policję. Dzięki szybkiej reakcji kobieta trafiła do szpitala.

Policjanci z Gubina interweniowali w sprawie 78-latki. O pomoc do funkcjonariuszy zwróciła się sąsiadka seniorki. Kobieta chciała ją odwiedzić, bo ta dzień wcześniej się przewróciła. Drzwi do domu były zamknięte. Zaniepokojona sąsiadka zdecydowała się wezwać pomoc. Funkcjonariusze pojechali na miejsce. Już przez okno domu jednorodzinnego zauważyli, że poszkodowana leży na podłodze i jest przygnieciona przez szafkę.

- Nie wiadomo było w jakim stanie jest kobieta i jak długo tak leżała. Mundurowi mając na względzie zaistniałą sytuację, a także fakt, iż drzwi do domu były zamknięte, podjęli decyzję o wejściu do wnętrza przez okno. Nie czekając na dotarcie strażaków, wypchnęli skrzydła okienne, a następnie po wejściu do pokoju przystąpili do udzielenia pomocy 78-latce - poinformowała podkom. Justyna Kulka z policji w Krośnie Odrzańskim.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

Wezwali pomoc, teraz apelują

Policjanci przestawili szafkę i podnieśli przytomną kobietę, którą zaopiekowali się do czasu przyjazdu załogi pogotowia ratunkowego. - Decyzją medyków kobieta zabrana została do szpitala w Krośnie Odrzańskim na obserwację. Ponadto policjanci mając na względzie, iż 78-latka mieszka samotnie posprzątali rozbite szkło i powstały w wyniku upadku bałagan - dodaje Kulka.

O sprawie poinformowano również dzielnicowego, który ma objąć nadzorem kobietę.

Policjanci przypominają, że osób, które mogą potrzebować pomocy może być więcej. - Jeśli wiesz, że w twoim sąsiedztwie mieszka osoba starsza, samotna, czy też schorowana zainteresuj się jej losem. Zadbaj również o seniorów w swojej rodzinie, którzy z racji wieku czy też złego stanu zdrowia nie radzą sobie w codziennych czynnościach - dodaje Kulka.

Autor:aa/ tam

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Lubuska policja

Pozostałe wiadomości