Polska

Gronkiewicz przybliży Wisłę, Bielecki rozbuduje Ursynów

Polska

PAPWyborcze obietnice kandydatów

Kandydatka PO na prezydenta Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz mówiła w sobotę, że chce przybliżać miasto do Wisły. Z kolei popierany przez PiS Czesław Bielecki przedstawiał przed mieszkańcami Ursynowa wizję rozwoju dzielnicy.

Gronkiewicz-Waltz mówiła w sobotę na konferencji prasowej, że ma zamiar "odzyskać i dalej przybliżać" Warszawę do Wisły. Jak dodała, jedną z pierwszych inwestycji w tym kierunku jest zbudowanie Centrum Nauki Kopernik. - To jest coś fantastycznego, to jest fascynujące, modne miejsce w Warszawie - oceniła Gronkiewicz-Waltz. Wielkie otwarcie Centrum odbędzie się 5 listopada.

"W" jak Warszawa, "W" jak Wisła

Gronkiewicz-Waltz przypomniała, że pierwszym prezydentem, który zadeklarował, że chce "przybliżyć Warszawę do Wisły" był Stefan Starzyński. - To hasło jest ciągle aktualne. Jestem przekonana, że Warszawa odzyska Wisłę, a miasto zwróci się frontem do Wisły - podkreśliła. Poinformowała też, że - aby ułatwić komunikację - jedna ze stacji II linii metra będzie zlokalizowana przy Syrence.

Jestem przekonana, że Warszawa odzyska Wisłę, a miasto zwróci się frontem do Wisły hania o wiśle

Gronkiewicz-Waltz zapowiedziała, że jeśli zostanie wybrana na kolejną kadencję, będzie chciała przygotować rewitalizację Portu Czerniakowskiego.

Plan dla Ursynowa

Z kolei popierany przez PiS w walce o prezydenturę Warszawy Czesław Bielecki zapowiedział zbudowanie publicznego Szpitala Południowego, usprawnienie komunikacji miejskiej na Ursynowie oraz utrzymanie targowiska "Giełda na Dołku".

Jego zdaniem w związku z pierwszą sprawą należy przede wszystkim uregulować kwestię roszczeń do gruntów przy centrum onkologii, na których jest planowana budowa szpitala lub znaleźć inną lokalizację w tej części Warszawy.

W godzinach szczytu nie można z Ursynowa wyjechać. Są przestrzenie ulic niesłychanie szerokie, trzeba je tylko racjonalnie zagospodarować bielecki o ursynowie

Według niego miejsca takie jak "Giełda na Dołku" należy pozostawić. W jego opinii wystarczy tylko zmienić i ucywilizować takie targowiska, stawiając np. wiaty.

Bielecki zadeklarował też, że w wypadku zwycięstwa w wyborach rozbuduje i zmodernizuje system odprowadzania wód opadowych na terenie Zielonego Ursynowa i przyspieszy budowę infrastruktury kanalizacyjnej na Ursynowie.

Olejniczak ze spotami i Palikotem

Nie próżnuje też Wojciech Olejniczak, kandydat SLD na prezydenta Warszawy. Obecny europoseł postawił jednak na krótkie spoty tv, które zamierza zamieszczać w internecie.

W jednym z nich mówi np., że jeśli "chcecie głosować na Hannę Gronkiwicz-Waltz, to dalej będziecie stali w korkach, dalej będziecie się stresować i dalej Warszawa będzie was wkurzac". - Chcecie głosować na Czesława Bieleckiego, to proszę bardzo, ale ja szczerze odradzam, bo nie chcę, aby nasze miasto pełne było architektonicznych bubli i miernot - mówi dalej Olejniczak i zachęca do głosowania na siebie i obiecuje m.in. jazdę bez korków, dobrze płatną pracę i miejsca w żłobkach dla dzieci.

Gdybym mieszkał w Warszawie, głosowałbym na Olejniczaka. Czy go poprę w sensie politycznym, jeszcze nie wiem pali o oleju

Spot wyborczy Wojciecha Olejniczaka
Spot wyborczy Wojciecha Olejniczaka

W opinii Palikota kandydat SLD "wydaje się" dobrym kandydatem na prezydenta stolicy. - Na pewno ciekawym kandydatem, bardziej nowoczesnym niż pozostali kandydaci w Warszawie - ocenił poseł. - To jeszcze nie oznacza, że go lubię. Sam mieszkam w Lublinie. Gdybym mieszkał w Warszawie, głosowałbym na Olejniczaka. Czy go poprę w sensie politycznym, jeszcze nie wiem - dodał Palikot.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: PAP

Pozostałe wiadomości