Policjanci, strażacy i terytorialsi szukają Dawida. Szefowa MSWiA: służby w stałym kontakcie

TVN24

Trwają poszukiwania 5-letniego Dawidatvn24
wideo 2/3

Jesteśmy w stałym kontakcie ze służbami, które poszukują 5-letniego Dawida z Grodziska Mazowieckiego - zapewniła w czwartek wieczorem szefowa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Elżbieta Witek. Jak dodała, policję w poszukiwaniach wspierają zawodowi i ochotniczy strażacy, a także Wojska Obrony Terytorialnej.

DRUGA DOBA POSZUKIWAŃ DAWIDA. CZYTAJ WIĘCEJ NA TVNWARSZAWA.PL

"Funkcjonariusze Polskiej Policji już kilkanaście godzin szukają 5-letniego chłopca. Wspierają ich strażacy z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Wojska Obrony Terytorialnej. Jesteśmy w stałym kontakcie, a czynności poszukiwawcze cały czas trwają" - napisała na Twitterze w czwartek wieczorem szefowa MSWiA.

Poszukiwania 5-letniego Dawida Żukowskiego

5-letni Dawid został zabrany przez ojca z miejsca zamieszkania w Grodzisku Mazowieckim około godziny 17 w środę. Według informacji policji, przed godz. 21 ojciec najprawdopodobniej odebrał sobie życie. Mężczyzna zginął potrącony przez pociąg. Prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie.

Informacje o śmierci mężczyzny policja z Grodziska otrzymała przed godz. 21 w środę. Trzy godziny później rozpoczęły się poszukiwania dziecka.

Jak przekazała policja, chłopiec jest szczupłej budowy ciała, ma około 100-110 centymetrów wzrostu i włosy blond zaczesane na prawą stronę. Na środku prawego policzka ma pieprzyk. Chłopiec był ubrany w szaroniebieską bluzę dresową, niebieskie jeansy oraz niebieskie trampki z obrazkami Zygzaka McQueena - czerwonego, sportowego samochodu z kreskówki.

Poszukiwany 5-letni Dawid Żukowski
KSP

Proszą o kontakt

Każdy, kto wie cokolwiek o miejscu pobytu dziecka lub uważa, że może pomóc w jego odnalezieniu, powinien zgłosić się na policję.

Zgłoszenia, także anonimowe, przyjmują policjanci Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim pod numerem telefonu: 22 755 60 10 (-11,-12,-13).

Można również telefonować do najbliższej jednostki policji lub pod numer alarmowy 112.

Trwają poszukiwania 5-letniego Dawida
TVN24, Google Maps

Autor: ads/adso / Źródło: PAP

Raporty: