Polska

Graś sprząta kupy, Waltz będzie następna

Polska

Nowy klip Prawa i Sprawiedliwości
TVN24.plNowy klip Prawa i Sprawiedliwości

Nowy klip PiS uderza w rzecznika rządu. Kreskówka z animowanym Pawłem Grasiem w roli głównej to komentarz opozycji do ujawnionej niedawno umowy o użyczenie lokalu, jaką polityk Platformy Obywatelskiej zawarł z obywatelem Niemiec.

Rodzina Grasia mieszka tam od kilkunastu lat, w zamian tylko za dozorowanie domu. - Chcieliśmy wyostrzyć ten przypadek, przede wszystkim staraliśmy się przedstawić go humorystycznie – powiedział tvn24.pl rzecznik klubu PiS Mariusz Błaszczak.

"Gut Arbeit"

Jak dokładnie? Spot zaczyna się obrazkiem, gdy rzecznik w eleganckim garniturze, rządową limuzyną z piskiem opon podjeżdża pod dom, którego "pilnuje". Graś macha na pożegnanie kierowcy, ubranie galowe szybko zmienia się na sweter i beret. Wkrótce zaczyna dziarsko machać miotłą. Kiedy przez alejkę przebiega pies i brudzi, "dozorca", nie wiadomo dlaczego, kopie zwierzę w zad.

Chcieliśmy wyostrzyć ten przypadek, przede wszystkim staraliśmy się przedstawić go humorystycznie Mariusz Błaszczak, PiS

W tle słychać jodłowanie i skoczną tyrolską muzykę. Nagle w zaroślach ukazuje się postać z kuflem piwa z pianką, kapeluszem z piórkiem, ma na ramieniu naszywkę z flagą Niemiec - uosobienie stereotypu naszych zachodnich sąsiadów. Podchodzi do sprzątającego Grasia i, chwali go za dobrze wykonaną pracę i szczypie go w policzek, a temu po twarzy spływają łzy.

Będzie spot o Gronkiewicz-Waltz

Jak powiedział nam rzecznik klubu Mariusz Błaszczak, postępowanie ministra ws. wspomnianego domu uważa za niewłaściwe. – Czy musiał zgadzać się na dozorowanie, czy go nie stać? – pyta rzecznik klubu.

Dodaje, że PiS będzie na swoich stronach i na kanale na YouTube zamieszczać kolejne filmy tego rodzaju. Nie wiadomo jeszcze, czego będą dotyczyć kolejne odcinki ani kiedy należy się ich spodziewać. – Będziemy reagować na bieżące wydarzenia – wyjaśnił Błaszczak.

- Nie wszyscy śledzą informacje podawane w ciężkim tonie - dodaje w rozmowie z tvn24.pl Adam Hoffman z PiS, który uczestniczy w tym projekcie. Informuje, że już gotowych jest jeszcze kilka innych klipów, a już wkrótce ukaże się film o "ostatnich przygodach Hanny Gronkiewicz-Waltz".

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24.pl

Pozostałe wiadomości