Graś: rekonstrukcja rządu będzie. Ale nie pod presją

KPRM | Maciej ŚmiarowskiPaweł Graś powiedział, że premier dokona rekonstrukcji rządu w połowie kadencji

- Tak jak już pan premier zapowiedział jakiś czas temu, dokładnie w połowie kadencji dokona analizy i oceny wszystkich resortów, dokładnie wszystkich - powiedział w RMF FM rzecznik rządu Paweł Graś. I dodał, że wtedy premier dokona rekonstrukcji rządu.

Minister podkreślił, że ocena ministrów zostanie przeprowadzona "zarówno pod względem tego, co zostało wykonane, jak i planów poszczególnych ministrów na następne tygodnie i miesiące". - Po dokonaniu tej analizy pan premier podejmie decyzje o rekonstrukcji - stwierdził Graś.

Zapewnił jednocześnie, że "rekonstrukcja to na pewno nie będzie zabieg PR-owski, który jest efektem wymuszenia przez opozycję czy dziennikarzy". - Będzie to efekt rzetelnej analizy, którą pan premier przeprowadzi dokładnie w połowie kadencji - dodał.

Wyjazd będzie

Rzecznik rządu poinformował też, że planowany od dłuższego czasu objazd premiera po kraju "oczywiście będzie". - W odpowiednim czasie - powiedział Graś.

I dodał: - Trzeba pamiętać, że miał to być wyjazd związany z kwestią środków europejskich i debatą z samorządowcami na temat rozdziału środków w poszczególnych regionach i województwach. Praca nad budżetem jeszcze się nie zakończyła - powiedział minister.

Zmiany, zmiany

O tym, że w połowie roku należy się spodziewać "dużej renowacji" Rady Ministrów Donald Tusk mówił w lutym, gdy doszło do kilku zmian w rządzie. Tomasza Arabskiego na stanowisku szefa kancelarii premiera zastąpił Jacek Cichocki, ówczesny szef MSW. Fotel ministra spraw wewnętrznych objął wtedy Bartłomiej Sienkiewicz. Minister finansów Jacek Rostowski został wicepremierem. Od tego czasu nastąpiły też kolejne zmiany: 19 kwietnia odwołany został szef resortu skarbu Mikołaj Budzanowski, a zastąpił go Włodzimierz Karpiński. Pod koniec kwietnia premier zdymisjonował też ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina, jego miejsce w resorcie zajął Marek Biernacki.

Autor: mn/tr / Źródło: RMF FM, tvn24.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: KPRM | Maciej Śmiarowski

Pozostałe wiadomości