Polska

"Gowin poprze wniosek o komisję śledczą ws. Amber Gold"

Polska


- Jarosław Gowin przychyli się do wniosku o powołanie komisji śledczej ws. Amber Gold. Namówi też do tego kolegów - powiedział w RMF FM poseł PiS Andrzej Duda. Na piątkowej konferencji prasowej minister sprawiedliwości mówił, że zrobi wszystko, by wyjaśnić aferę do końca.

Według Dudy, Gowin wie, że "sitwa chce go zniszczyć", więc nie tylko przychyli się do wniosku o powołanie komisji śledczej ws. Amber Gold, ale też namówi do tego kolegów. Platforma Obywatelska i PSL w pierwszym głosowaniu opowiedziały się przeciwko powołaniu komisji.

Poseł PiS tłumaczył też postępowanie Gowina ws. Amber Gold i jego żądanie przekazania mu akt dotyczących Marcina P. - Gowin nie jest prawnikiem, więc wolno mu więcej - powiedział.

Gowin: "zrobię wszystko, by wyjaśnić aferę"

"Dziennik Gazeta Prawna" napisał w czwartek, że minister Jarosław Gowin, żądając akt sprawy Marcina P., złamał prawo o ustroju sądów powszechnych. Ministerstwo sprawiedliwości zaprzeczyło, argumentując, że Gowin działał zgodnie z przepisami.

Sam Gowin odnosząc się do tych zarzutów, powiedział: - Mam w nosie literę przepisów, ważny jest ich duch i ważne jest to, że Polacy mają prawo żyć w państwie, gdzie wymiar sprawiedliwości stoi na straży interesów obywateli, a nie na straży interesów sitwy tworzonej przez część środowisk prawniczych".

Minister przeprosił za sformułowanie, ale zaznaczył, że podtrzymuje wymowę swoich słów. Tłumaczył, że zrobi wszystko, by wyjaśnić do końca aferę Amber Gold, ponieważ leży to w interesie Polaków.

Autor: jk//bgr / Źródło: RMF FM, PAP

Raporty:
Pozostałe wiadomości