Polska

Gowin dymisjonuje swojego zastępcę

Polska

Wałejko odchodzi z resortu sprawiedliwości
tvn24Grzegorz Wołejkon straci stanowisko wiceministra

Wiceminister ds. sądownictwa Grzegorz Wałejko został zdymisjonowany. Jak powiedział na antenie TVN24, jego odejście z resortu nie ma związku ze sprawą Amber Gold.

Resort sprawiedliwości nie podaje na razie przyczyn odwołania Wałejki. On sam zaprzeczył, że jego odejście z ministerstwa to pokłosie nieprawidłowości w wymiarze sprawiedliwości w związku z Amber Gold.

Powiedział, że swoją dymisję uzgodnił z ministrem sprawiedliwości już w czerwcu, wniosek w tej sprawie Jarosław Gowin złożył w lipcu, zaś dopiero teraz premier Donald Tusk go podpisał.

- Czas na pewne zmiany w ministerstwie, to naturalna rzecz, że po pewnym czasie kończy się okres pracy - powiedział na antenie TVN24.

Ministerstwo sprawiedliwości poinformowało, że premier odwołując Wałejkę, podjął decyzję o powołaniu na jego miejsce z dniem 18 września 2012 r. sędziego Wojciecha Hajduka.

Z sądu do ministerstwa

Wołejko został wiceministrem sprawiedliwości w marcu 2011 r., w czasie gdy resortem kierował Krzysztof Kwiatkowski.

Wcześniej był sędzią Sądu Okręgowego w Lublinie. W 2003 r. był delegowany do Ministerstwa Sprawiedliwości do Departamentu Współpracy Międzynarodowej i Prawa Europejskiego.

Od 2004 r. - wykładowca na aplikacji sądowej w Sądzie Apelacyjnym w Lublinie z zakresu prawa europejskiego i obrotu międzynarodowego oraz z zakresu postępowania egzekucyjnego.

W latach 2009-2010 wykładowca w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury z zakresu obrotu międzynarodowego. Od 2008 r. delegowany do Ministerstwa Sprawiedliwości na stanowisko Zastępcy Dyrektora Departamentu Sądów Powszechnych. Przedstawiciel Polski w Europejskiej Komisji do spraw Efektywności Wymiaru Sprawiedliwości (CEPEJ).

Gościem "Faktów po Faktach" dziś o godz. 19.25 będzie minister sprawiedliwości Jarosław Gowin

Autor: MAC/tr / Źródło: tvn24

Raporty:
Pozostałe wiadomości