Polska

Gowin do Grasia: I don't like Mondays

Polska

TweeterGowin odpowiedział Grasiowi, że nie lubi poniedziałków

I don't like Mondays - tak minister sprawiedliwości Jarosław Gowin zareagował na informację, że w poniedziałek Donald Tusk zdecyduje o jego dalszej obecności w rządzie.

Wpis "I don't like Mondays" wraz z piosenką pod takim samym tytułem zespołu The Boomtown Rats Gowin zamieścił na Twitterze tuż pod wpisem Pawła Grasia.

Rzecznik rządu, który - w przeciwieństwie do ministra sprawiedliwości - jest członkiem zarządu PO, donosił na Twitterze o najważniejszych ustaleniach, jakie tam zapadły.

Pierwszym jego tweetem w tej sprawie było to, że premier - podczas spotkania władz Platformy - oznajmił, iż w poniedziałek rozstrzygnie o losie Gowina.

Również w poniedziałek ma się odbyć spotkanie szefa rządu z ministrem sprawiedliwości.

Premier nie rezygnuje

To właśnie m.in. Gowinowi, uznawanemu za lidera partyjnych konserwatystów było poświęcone nadzwyczajne posiedzenie zarządu PO. Minister sprawiedliwości wraz z grupą 45 posłów nie poparł związków partnerskich.

Wtedy też zaczęto spekulować o podziale PO i ewentualnej dymisji Gowina.

Tusk spotkał się w ub. tygodniu z klubem Platformy, a także z grupą jej konserwatywnych posłów. Potem oznajmił, że widzi realną szansę na przygotowanie w PO jednego umiarkowanego projektu o związkach partnerskich. Jednocześnie stwierdził, że minister Gowin "będzie musiał dostosować się do reguł obowiązujących w PO".

Minister sprawiedliwości oświadczył, że jego miejsce jest w PO.

Szef rządu nie uznał jednak sprawy za zamkniętą, bo na czwartek zwołał nadzwyczajne posiedzenie zarządu PO, na którym poinformował, że decyzja ws. Gowina zapadnie w poniedziałek.

@pawelgras I don't like Mondays bit.ly/ZDQrFs ;-)— Jarosław Gowin (@Jaroslaw_Gowin) February 28, 2013

Autor: MAC/k / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tweeter

Pozostałe wiadomości