Tak mu się spieszyło, że zjechał na chodnik, by wyprzedzić inne auta

TVN24 | Polska

Autor:
est, aa/gp
Źródło:
Kontakt24, TVN24, PAP
Zjechał na chodnik i tak wyprzedzał autaKontakt24
wideo 2/4
Kontakt24Zjechał na chodnik i tak wyprzedzał auta

Nie było korka, ale jednemu z kierowców bardzo się spieszyło. Zamiast cierpliwie poczekać, zjechał na chodnik i tak wyprzedził auta. - Takie zachowania trzeba tępić - mówi zbulwersowany pan Maciej, mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskiego.

Reporter24 był świadkiem niebezpiecznej sytuacji, do której doszło w niedzielę na ul. Żwirowej w Gorzowie Wielkopolskim. Na nagraniu, które przesłał na skrzynkę Kontakt24, widać wyjątkowo niecierpliwego kierowcę.

- Wszystko działo się około godziny 14.30 na wysokości starego wejścia na cmentarz. Staliśmy, bo akurat ktoś z przodu skręcał w lewo i przepuszczał jadący z przeciwka samochód. Zaczęliśmy ruszać, a tu nagle widzę passata. Mknął po tym chodniku bez opanowania - relacjonował pan Maciej.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>>

Mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskiego nie ukrywa, że cała sytuacja bardzo go zbulwersowała. - Tam nie było żadnego korka, po prostu wszyscy jechali pięćdziesiąt na godzinę, ale widać komuś się bardzo spieszyło. Chwilę później wyprzedzał mnie inny samochód, już mniej spektakularnie, ale na podwójnej ciągłej - mówił Reporter 24.

Pan Maciej nagranie z ul. Żwirowej przesłał również na skrzynkę Stop Agresji Drogowej. - Wysłałem zgłoszenie, bo takie zachowania trzeba tępić - podkreślił.

Jak poinformował rzecznik lubuskiej policji, funkcjonariusze już zajmują się tą sprawą i "nie będą łaskawi". Zapowiedział, że kierowca musi się liczyć z tym, że kara nie ograniczy się jedynie do mandatu.

- W sytuacji, którą obrazuje nam nagranie ciężko o jakieś rozsądne wytłumaczenie. Ten kierowca mógł doprowadzić przecież do tragedii. Dlatego tak ważne jest, aby docierać do takich osób i wyciągać wobec nich konsekwencje. Duża w tym zasługa społeczeństwa, która jest poważnym sojusznikiem policji w walce z drogowym piractwem - przekazał nadkom. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

Nie bądź bierny

"Stop Agresji Drogowej" - to nazwa elektronicznej skrzynki pocztowej, służącej do przesyłania materiałów filmowych, na których widać naruszenia przepisów ruchu drogowego przez kierujących pojazdami. W przypadku województwa lubuskiego nagrania można wysyłać na adres stopagresjidrogowej@go.policja.gov.pl.

Autor:est, aa/gp

Źródło: Kontakt24, TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Maciej/Kontakt 24